Uczniowie klas IIIa, III c oraz II a i II b - na wycieczce w Lublinie
Dnia 17 listopada 2017 roku - Uczniowie klas III a - wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak, Uczniowie klas III c - wraz z wychowawczynią p. Bożeną Rejniak orazUczniowie klas II a - wraz z wychowawczynią p. Anną Drewniak - Janczarek i uczniowie klas II b - wraz z wychowawczynią p. Grażyną Antoń - na wycieczce w Lublinie. Obejrzeli naukowe show „Laboratorium szalonych naukowców” w sali kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego. Ten emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego uczniowie obejrzeli spektakularne doświadczenia chemiczne, poznali zasady rządzące różnymi dziedzinami życia i świetnie przy tym się bawili. W podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkrywania nowych pasji, w fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą zabrali uczniów naukowcy, z różnych stron świata. Ta doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyciło uczniów kreatywnym wykonaniem, to również rozbudziło wyobraźnię każdego młodego naukowca! Spektakl miała charakter rozrywkowy, to jednak w bardzo przystępny sposób pokazał widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów – fizyki i chemii. W programie znalazły się m.in.
Szalona Piana
Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!
Ciepły śnieg
Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poliakrylanu sody).
Ciekły azot
Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!
Cewki Tesli
Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy. Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.
... i wiele innych. Było bardzo zabawowo, ale i naukowo ! Wszyscy świetnie sie bawili i zadowoleni do domów wrócili !
Dodane przez Nauczyciel dnia grudnia 05 2017 16:06:46
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Nauczyciel 19 grudnia 2007 15:29:27 Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.