Zakładka klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Listopada 25 2024 22:36:19
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 545
Najnowszy Użytkownik: Gosia
kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Imieniny
Uczniowie klas IIIa, III c oraz II a i II b - na wycieczce w Lublinie
Dnia 17 listopada 2017 roku - Uczniowie klas III a - wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak, Uczniowie klas III c - wraz z wychowawczynią p. Bożeną Rejniak orazUczniowie klas II a - wraz z wychowawczynią p. Anną Drewniak - Janczarek i uczniowie klas II b - wraz z wychowawczynią p. Grażyną Antoń - na wycieczce w Lublinie. Obejrzeli naukowe show „Laboratorium szalonych naukowców” w sali kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego. Ten emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego uczniowie obejrzeli spektakularne doświadczenia chemiczne, poznali zasady rządzące różnymi dziedzinami życia i świetnie przy tym się bawili. W podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkrywania nowych pasji, w fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą zabrali uczniów naukowcy, z różnych stron świata. Ta doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyciło uczniów kreatywnym wykonaniem, to również rozbudziło wyobraźnię każdego młodego naukowca! Spektakl miała charakter rozrywkowy, to jednak w bardzo przystępny sposób pokazał widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów – fizyki i chemii. W programie znalazły się m.in.

Szalona Piana

Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!

Ciepły śnieg

Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poliakrylanu sody).

Ciekły azot

Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!

Cewki Tesli

Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy. Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.

... i wiele innych. Było bardzo zabawowo, ale i naukowo ! Wszyscy świetnie sie bawili i zadowoleni do domów wrócili !



Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudnia 2007 15:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-20051359915 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn