Zakładka klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Kwietnia 20 2025 02:33:29
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 545
Najnowszy Użytkownik: Gosia
kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Imieniny
Przyłącz sie i wyłącz ! 26 marca godzina dla Ziemi - o 20.30 - gasimy światła dla naszej planety !
Przyłącz sie i wyłącz ! Godzina dla Ziemi WWF to coś więcej niż zgaszenie światła na 60 minut. Nie chodzi w niej o oszczędzanie energii; to symboliczny wyraz troski o naszą planetę, o różnorodność biologiczną lądów, a także mórz i oceanów. Godzina dla Ziemi odbywa się po to, żeby pokazać, że wszyscy powinniśmy żyć w sposób przyjazny środowisku i obudzić w sobie szacunek do zasobów naturalnych Ziemi.



W tym roku Godzina dla Ziemi WWF przypada 26 marca o 20:30, kiedy to na - 60 minut w symbolicznym geście troski o planetę rzesze ludzi, miast i instytucji wygaszą światła pod hasłem - Razem dla planety . To już 15. edycja tej akcji w Polsce, a 16. na świecie. Cały świat symbolicznie gasi światło. Ludzie wyłączają je w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów.

Jeśli wierzysz, że rozwiązanie problemów środowiska naturalnego jest możliwe, gdy tylko zjednoczymy nasze działania, dołącz do Godziny dla Ziemi WWF. Niezależnie od poglądów, sympatii czy upodobań, do Godziny dla Ziemi WWF może dołączyć każdy!

Ochrona mórz i oceanów, które zajmują 70% powierzchni Ziemi, jest naszym obowiązkiem. Stanowią one bogaty rezerwuar różnorodności biologicznej - wiele morskich gatunków nie jest jeszcze poznanych, a nawet odkrytych. Oceany produkują ponad połowę wytwarzanego tlenu na Ziemi i pochłaniają nadmiar dwutlenku węgla. Musimy więc o nie dbać, zarówno dla naturalnego bogactwa i piękna tych ekosystemów, jak i dla samych siebie - tak jak dbamy o własne zdrowie .

Obszary chronione - parki narodowe, obszary dzikiej przyrody, obszary chronione przez społeczności, rezerwaty przyrody itd. są podstawą ochrony różnorodności biologicznej, a jednocześnie przyczyniają się do utrzymania dobrostanu ludzi. Obszary chronione są fundamentem działań na rzecz ochrony przyrody i tzw. usług ekosystemowych, które nam zapewnia - żywności, zaopatrzenia w czystą wodę, leków i ochrony przed skutkami klęsk żywiołowych. Coraz częściej dostrzega się również ich rolę we wspieraniu łagodzenia zmiany klimatu i przystosowania się do niej.

Wykorzystanie paliw kopalnych jest głównym źródłem gazów cieplarnianych w atmosferze i przyczyną ogrzewania się Ziemi, a także ważnym motywem konfliktów międzynarodowych. Jeżeli nie zatrzymamy wzrostu średniej temperatury na poziomie 2 C, zmiany klimatyczne spowodują napięcia i konflikty związane z dostarczaniem wody. Miliony ludzi będą zmuszone do migracji z powodu susz lub podniesienia się poziomu morza. Możemy tego uniknąć, jeśli większość państw zrezygnuje z paliw kopalnych, zastępując je lokalnymi źródłami energii odnawialnej, opartymi na energii wiatru i słońca. Z ropy i gazu możemy zrezygnować , a z wody nie.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudnia 2007 15:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-20051400449 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn