Dnia 22 czerwca 2015 roku - w kolejnej edycji hapeningu Bezpiecznie z T-Mobile Polska udział wzięli: uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu oraz uczniowie klas I z Gimnazjum nr 1 w Niedrzwicy Dużej.
Bądź bezpieczny z T- Mobile Polska – świeć przykładem”, to kolejny Projekt wolontariatu pracowniczego T- Mobile Polska , będący kontynuacją wcześniejszego „Bezpieczna droga do szkoły z T- Mobile Polska” zrealizowanego w naszej Szkole w roku 2014. Liderem w/w Projektów jest absolwentka naszej Szkoły- P. Katarzyna Krzyszycha, obecnie pracownik T- Mobile Polska w Warszawie.
Tym razem docelową grupą odbiorców były dzieci i młodzież z trzech placówek dydaktycznych znajdujących się na terenie gminy Niedrzwica Duża - uczniowie klas V-VI Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 7. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej , klas I Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej i Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Załuczu. Wartość tego projektu to także 10.000 zł.
W związku z realizacją zadań projektowych odbyły się dwa happeningi, pierwszy 29 maja 2015r. Wolontariusze TMPL przeprowadzili wtedy we współpracy z pedagogiem szkolnym i innymi nauczycielami pogadanki i konkursy- plastyczny Jestem widoczny- jestem bezpieczny, z wiedzy o bezpieczeństwie i udzielaniu pierwszej pomocy. Przedstawiono prezentację ,, Mówię nie- żyję!’’ oraz prezentację ,, Pierwsza pomoc przedmedyczna’’, popartą pokazami strażaków pod ,, fachowym’’ okiem pielęgniarki szkolnej. Były także pokazy jazdy na rowerze. Cieszy fakt, że troje uczniów ze SOSW zmierzyło się z pokonaniem rowerowego toru przeszkód i otrzymało w nagrodę kaski rowerowe. Drugi happening, podsumowujący Projekt odbył się 22 czerwca 2015r. Najwięcej radości sprawił wszystkim pokaz tresury psów z jednej z lubelskich szkół dla psów. Owczarek niemiecki i para labradorów przypadły dzieciom do gustu, a jak mogły się do nich poprzytulać i głaskać do woli- ich miny były bezcenne. Nasze szkolne, zdrowe dzieci dzieliły radość z dziećmi min. na wózkach. Zawsze takie spotkania niosą ładunek emocjonalny i uczą pokory, i to jest piękne.
Atrakcją był niewątpliwie pokaz nowoczesnego wozu bojowego OSP, możliwość przymierzenia kasku ochronnego i wspólne zdjęcie ze strażakami. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się radiowóz policyjny, a także prezentacje tematyczne przeprowadzone przez wolontariuszy TMPL w poszczególnych grupach.
Tematyką Projektu było szeroko pojęte bezpieczeństwo : w sieci, na drodze, w kontaktach z nieznanymi osobami, właściwe zachowanie podczas ataku psa, umiejętność mówienia nie w stosunku do wszelkiego rodzaju używek, zasady udzielania pierwszej pomocy i integracja uczniów różnych szkół, zaś celem- wyposażenie uczniów wymienionych szkół w kaski do jazdy rowerem, szelki i elementy odblaskowe oraz uwrażliwienie zarówno na drugiego człowieka, jak i wiele zagrożeń współczesnego świata, a także uświadomienie, że niewłaściwe korzystanie z dóbr techniki, w tym Internetu niesie poważne konsekwencje, a poziom rozwoju telekomunikacji pozwala na identyfikację sprawców. W sieci nikt nie jest anonimowy. Materiały umieszczone w sieci, niestety mogą długo dawać znać o sobie, nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że zostały usunięte.
Reasumując, impreza -u progu wakacji - poświęcona bezpieczeństwu była doskonałą okazją do przekazania dzieciom i młodzieży cennych rad i wskazówek w atrakcyjnej formie. Cele Projektu zostały więc w pełni osiągnięte.
Ponadto uczniowie- zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali w nagrodę kaski rowerowe, szelki , smycze i elementy odblaskowe, co wpłynie korzystnie na stan bezpieczeństwa . Konkurs literacki „Portale społecznościowe a moje bezpieczeństwo” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów, nagrodzeni zostali wszyscy i wszystkie prace zostały zaprezentowane – odczytała je P. Justyna Polaczek, dyr. Gimnazjum Nr1.
Pan Andrzej Pastuszak, dyr. SP serdecznie podziękował Liderce i Wolontariuszom TMPL oraz wszystkim osobom wspierającym realizację Projektu. Dopełnieniem Jego słów była piosenka, którą ułożyły podczas happeningu i wykonały uczennice klasy III a- Izabela Boruch i Antonina Selegrat.
Dodane przez Nauczyciel dnia czerwca 22 2015 11:13:41
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Nauczyciel 19 grudnia 2007 15:29:27 Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.