Zakładka klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Listopada 23 2024 09:29:44
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 545
Najnowszy Użytkownik: Gosia
kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Imieniny
I miejsce w I Przeglądzie Teatrów Amatorskich w GOKiS .



8 grudnia 2008 roku - Działający w ramach projektu"MAłYMI KROKAMI DO WIELKICH CELóW" - Zespół "I ty możesz zostać aktorem" klas I-III pod opieką p. Agnieszki Rudzkiej i p.Barbary Niezgody zdobył I miejsce w I Przeglądzie Teatrów Amatorskich, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Niedrzwicy Dużej, wystawiając przedstawienie pt."Odwiedziny Świętego Mikołaja".
Gratulujemy!
Samorządzik klas I-III. Image Hosted by ImageShack.us


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działalności zespołu "I ty możesz zostać aktorem" wejdź w Zakładkę ARTYKUŁY do Rodziców i dla uczniów i przeczytaj....

CO ROBILIŚMY W CIĄGU 4 MIESIĘCY 2008 roku? Jakie mamy cele, założenia i jak pracujemy?

W ciągu czterech miesięcy odbyło się ponad 35 godzin zajęć ,w tym 30 w ramach projektu „Małymi krokami…” Czytaj więcej.....w zakładce ARTYKUŁY.
Zapraszamy!

Samorządzik klas I-III wraz z opiekunkami zespołu"I ty możesz zostać aktorem" -p.Agnieszką Rudzką i p. Barbarą Niezgoda.


Zdjęcia z przedstawienia"Odwiedziny Mikołaja" możecie obejrzeć w naszej Galerii zdjęć w zakładce Galeria na stronie 10 . Serdecznie zapraszamy. Samorządzik klas I-III.

Odwiedził nas Święty Mikołaj.
Image Hosted by ImageShack.us


Dnia 5 grudnia 2008 roku o godzinie 12.10 odwiedził nas Święty Mikołaj.
Zespół "I ty możesz zostać aktorem"z klas I-III, uświetnił ten dzień , wystawiając przedstawienie o Mikołaju.
Image Hosted by ImageShack.us

MIKOŁAJKI - Skąd się wziął mikołajkowy zwyczaj?
6 grudnia to dzień obdarowywania innych, szczególnie najmłodszych, prezentami. Ten piękny zwyczaj wiąże się z postacią św. Mikołaja, który żył naprawdę. Urodził się około 270 roku w mieście Patara w Azji Mniejszej jako jedyne dziecko starszych już, bardzo bogatych rodziców, którzy wcześnie zmarli. Mikołaj był zdolnym i pilnym uczniem. Gdy dorósł, postanowił poświęcić życie Bogu i bliźnim. Potrzebującym oddał bez żalu cały swój majątek. Później jako biskup, zasłynął nie tylko z wielkiej pobożności, ale również z wielkiej dobroci i troski o innych.
Jego uczynki zapisano w legendach. Jedna z nich mówi, że pomagał zwłaszcza sierotom, kładąc im nocą pieniądze na parapet okna. Inna, że ubogim dziewczętom przynosił potajemnie bryłki złota, aby miały posag. Jeszcze inna, że ratował okręty podczas burzy albo po prostu roznosił wszystkim dzieciom pyszne miodowe placuszki.
Święty Mikołaj zmarł 6 grudnia około 350 roku. Na pamiątkę tego dnia naśladujemy go, robiąc radosne niespodzianki innym.

Image Hosted by ImageShack.us


Zdjęcia z odwiedzin Mikołaja możecie obejrzeć w naszej Galerii zdjęć w zakładce Galeria na stronie 10 . Serdecznie zapraszamy. Samorządzik klas I-III.



Andrzejki
Andrzejki, jędrzejówki, andrzejówki
Andrzejki obchodzimy w wigilię ( czyli w przeddzień) dnia świętego Andrzeja czyli 29 listopada.
Andrzejki obchodzone są w całej Europie.
Andrzejki to wieczór poświęcony wróżbom,które dotyczą małżeństwa, miłości.
Tego wieczoru spotykają się młode kobiety, dziewczyny i wróżą sobie ,która pierwsza i za kogo wyjdzie za mąż.
Jedną z najbardziej popularnych wróżb andrzejkowych jest lanie wosku
Pierwsze udokumentowane wzmianki o wróżbach andrzejkowych pochodzą z roku 1557 - Marcin Bielski umieścił je w swojej sztuce teatralnej “Komedyja Justyna i Konstancyjej”
Przypuszcza się, że adrzejkowe wróżby brały swój początek ze starożytnej Grecji. Według teorii kult św. Andrzeja i tradycja wróżb miłosnych wywodzi się ze starogermańskich wierzeń związanych z bogiem miłości, płodności i bogactw - Freyrze
Chłopcy, mężczyźni też mają dzień poświęcony takim wróżbom - Katarzynki - wypada on w przeddzień dnia świętej Katarzyny czyli 24 listopada.
Andrzejki - Dzień Świętego Andrzeja Apostoła, najhuczniej świętowany w Szkocji, w kraju, którego Św. Andrzej jest patronem. W Polsce w wigilie tego dnia , lub w tym dniu w zależności od regionu, wróży się przyszłość, szczególnie matrymonialną.
Święty Andrzej Apostoł był bratem Św. Piotra, uczniem Jana Chrzciciela, prowadził działalność misjonarską nad Morzem Czarnym. Zginął ukrzyżowany na Peleponezie w mieście Patras 30 listopada 30 roku na krzyżu w kształcie litery X (stąd nazwa Krzyż Świętego Andrzeja). Jest patronem Szkocji i Rosji.

Zwyczaje i Wróżby Andrzejkowe
Do najbardziej znanych wróżb andrzejkowych należy oczywiście lanie roztopionego wosku na wodę. Wosk można lać bezpośrednio lub przez dziurkę np. w kluczu. Na podstawie kształtu woskowej figurki lub kształtu cienia rzucanego przez nią przewidujemy przyszłośc lejącego.
Większość wróżb Andrzejkowych ma na celu przepowiedzenie, która z panien pierwsza wyjdzie za mąż i tak na przykład :
• Każda z panien bierze kość i układa w pokoju w dowolnie wybranym miejscu, następnie do pokoju wpuszcza się psa, której kość wybierze ta może szykować się już do ślubu. Co przebieglejsze panny smarowały kość masłem aby dodatkowo zachęcić czworonoga.
• Innym sposobem wywróżenia szybkiego zamążpójścia jest zabawa z butami. Panny ustawiają buty z lewej nogi jeden za drugim w pokoju po czym ostatni przestawiają na początek tak długo aż pierwszy but nie dotknie progu. Panna, której but pierwszy dotknie progu, pierwsza wyjdzie za mąż.
Aby wróżby się sprawdziły w niektórych rejonach Polski panny przez całą noc pościły po czym wieczorem zjadały słonego śledzia i bez popijania kładły się spać z męskimi spodniami pod poduszką. W tę noc miał im się przyśnić przyszły mąż.
• Inne wróżby Andrzejkowe, to na przykład wróżenie z obierki: należy obrać jabłko tak żeby powstała jedna obierka poczym rzucić ją za siebie, kształt obierki ma oznaczać pierwszą literę imienia przyszłego męża.
• Można też położyć pod trzy filiżanki monetę, obrączkę, listek czwartą zostawiając pustą. Po przemieszaniu filiżanek wybieramy jedną z nich i jeśli trafiliśmy na monetę wróży to bogactwo, obrączka przepowiada zamążpójście, listek-miłość zaś pusta filiżanka oznacza, że w nowym roku nie wydarzy się nic nowego.
• A jak poznać imię przyszłego małźonka/żony?. Wkładamy pod poduszkę karteczki z wypisanymi imionami rano po przebudzeniu się wyciągamy jedną z kartek i odczytujemy z niej imię lubego.
• Inny sposób na poznanie imienia ukochanego jest wycięcie z papieru serca napisanie na nim imion, po czym przebicie go igłą od tyłu. Imię na jakie trafi igła to, oczywiście, imię przyszłego narzeczonego.
Ale Andrzejki to nie tylko wróżby, w niektórych rejonach kraju np. na rzeszowszczyźnie wierzono, że w tą noc schodzą na ziemię dusze potępieńców. W celu ich odstraszenia rozpalano niewielkie
Wróżby Andrzejkowe
Wróżby z kartkami
Potrzebne : długopis, kartka, poduszka
Wieczorem piszemy na karteczkach imiona chłopców. Wkładamy je pod poduszkę. Rano losujemy – takie imię będzie nosił przyszły mąż.

Wróżby z wodą i orzechami
Potrzebne: łupiny orzecha włoskiego, małe świeczki, miska z wodą
2 świeczki zapalamy i wstawiamy do połówek łupinek od orzechów włoskich i puszczamy je na wodę myśląc o sobie i swoim ukochanym. Jeśli łupiny podpłyną do siebie – oznacza to dozgonną miłość, jeśli się oddalą – nic dobrego z tego związku nie wyniknie.

Wróżby andrzejkowe z butami
Potrzebne : buty zdjęte z nogi
Stajemy na środku pokoju i rzucamy lewy but zdjęty z nogi za siebie. Jeśli upadnie noskiem w stronę drzwi – oznacza to szybki ślub.
Przysłowia Andrzejkowe
• Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży.
• Śnieg na Andrzeja dla zboża zła nadzieja.
• Na świętego Andrzeja trza kożucha dobrodzieja.
• Jeżeli na świętego Andrzeja wiatr i mgła, to od Bożego Narodzenia będzie sroga zima.
• Gdy w Andrzeja deszcz lub słota, w grudniu drogi bez błota.
• Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście
• Noc Andrzeja Świętego, przywiedzie narzeczonego.
• Gdy miękko na Jędrzeja, to nie dobra nadzieja.
• W dzień świętego Andrzeja ,Pannom z wróżby nadzieja



21 listopada - Dzisiaj jest Dzień Życzliwości - bądź życzliwy w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!

Napisz do nas!
Napisz do nas o tym co Cię nurtuje, jakie masz problemy, pytania?
Czekamy na propozycje, co chciałbyś tu zobaczyć !
Wyślij e-mail na adres: su1_3nd@interia.eu

Masz ciekawe zdjęcie z życia szkoły, a może chciałbyś podzielić się swoimi informacjami dotyczącymi życia szkolnego?
Prześlij je do nas na e-mail: su1_3nd@interia.eu
Zaprezentuj materiały, którymi chciałbyś podzielić się z kolegami, rodzicami lub nauczycielami, wykorzystując do tego naszą stronę internetową.
Najciekawsze pomysły zostaną umieszczone na stronie szkoły a może nagrodzone nagrodą niespodzianką.

Wyślij e-mail na adres: su1_3nd@interia.eu Image Hosted by ImageShack.us

Nauczanie zintegrowane to my - klasy I - III.
Nasze motto to słowa wypowiedziane przez Janusza Korczaka:
,,Dzieci już są ludźmi,
mają swoje prawa,
dążenia, oczekiwania
i stosunki z nimi trzeba układać na zasadzie współdziałania
i współpartnerstwa.”
Image Hosted by ImageShack.us



Kształcenie zintegrowane to pierwszy etap edukacji szkolnej. To klasy I - III.
W roku szkolnym 2008/09 -obejmuje 3 klasy pierwsze, 3 klasy drugie i 3 klasy trzecie.
W Kształceniu Zintegrowanym pracuje obecnie 9 wysoko kwalifikowanych nauczycieli z bogatym doświadczeniem.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 7.Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej – mgr Jolanta Majewska – prowadzi zajęcia w klasie III b.
Klasa I a – wychowawczyni klasy – mgr Barbara Niezgoda
Klasa I b – wychowawczyni klasy - mgr Anna Wójcik.
Klasa I c – wychowawczyni klasy – mgr Bożena Rejniak
Klasa II a - wychowawczyni klasy – mgr Grażyna Antoń.
Klasa II b – wychowawczyni klasy – mgr Anna Drewniak – Janczarek.
Klasa II c – wychowawczyni klasy – – mgr Agnieszka Rudzka.
Klasa III a – wychowawczyni klasy- mgr Małgorzata Paluch.
Klasa III b – wychowawczyni klasy – mgr Renata Szymańska.
Klasa III c – wychowawczyni klasy – mgr Iwona Pastuszak.

Bierzemy udział w różnych formach doskonalenia, służących własnemu rozwojowi oraz podniesieniu poziomu pracy szkoły.
Każde dziecko dla nas jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Dbamy o to, aby czuło się ważne i miało poczucie swojej wartości.
Już od pierwszych zajęć podejmujemy działania sprzyjające wzajemnemu poznaniu się dzieci. Proponujemy im zabawy, które uczą dostrzegania drugiego człowieka, akceptowania jego inności, szanowania jego potrzeb i tolerowania odmiennych upodobań. Uważamy, że zbudowanie u dzieci poczucia bezpieczeństwa, zaufania i akceptacji to droga do sukcesów dydaktycznych i wychowawczych każdego ucznia.

MY –nauczyciele Nauczania Zintegrowanego staramy się aby zapewnić dzieciom :
· możliwość zrozumienia i uznania dla ich wysiłków oraz dla ważności poruszanych przez nich spraw;
· stosowanie różnorodnych form zajęć wzbudzających zaciekawienie i zaangażowanie uczniów w temat;
· stwarzanie sytuacji, w których każde dziecko będzie mogło się swobodnie wypowiedzieć i będzie wysłuchane;
· pobudzanie uczniów do aktywności w szukaniu pozytywnych rozwiązań i w podejmowaniu prób nowych sposobów zachowania.
Naszym marzeniem jest, aby dzieci coraz częściej mówiły MY
a nie tylko JA- uczeń, TY- nauczyciel..
,,Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza”
(Maria Kownacka) «

Harmonogram zajęć zespołów w Projekcie "Małymi krokami do wielkich celów"


Harmonogram zajęć zespołów w Projekcie "Małymi krokami do wielkich celów"

Zajęcia wyrównawcze w klasach I - uczęszcza 10 uczniów , we wtorki
w godzinach 12.10 - 12.55 w sali nr 1 - trener Barbara Niezgoda.

Zajęcia wyrównawcze w klasach II - uczęszcza 10 uczniów , w poniedziałki
w godzinach 12.10 - 12.55 w sali nr 1 - trener Bożena Rejniak.


Zajęcia wyrównawcze w kl. III - uczęszcza 10 uczniów , w czwartki
w godzinach 13.15- 14.00 w sali nr 1 - trener Małgorzata Paluch.


Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego w klasach V - uczęszcza 9 uczniów,
w czwartki w godzinach 14.05 - 14.50 w sali nr 15 - trener Liliana Frąk.


Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego w klasach VI - uczęszcza 9 uczniów w środy,
w godzinach 12.10 - 12.55 w sali nr 14 - trener Liliana Frąk.


Zajęcia wyrównawcze z matematyki w klasach VI - uczęszcza 10 uczniów we wtorki,
w godzinach 14.05-14.50 w sali nr 13 - trener Paweł Kryszczuk.


Zajęcia sportowe w klasach I- III
- uczęszcza 15 uczniów w czwartki 14.05- 14.50 w sali gimnastycznej - trener Artur Dobrowolski.


Zajęcia sportowe w klasach IV- VI - dziewczęta - uczęszcza 15 uczniów,
w piątki w godzinach 14.05- 15.40 (co 2 tygodnie) sala gimnastyczna
- trener Artur Dobrowolski.


Zajęcia sportowe w klasach V - chłopcy - uczęszcza 20 uczniów, w piątki ,
w godzinach 14.05 - 15.40 na sali gimnastycznej - trener Andrzej Pastuszak.


Zajęcia z instruktorem na basenie - gimnastyka korekcyjna/wady postawy - 2 grupy po 30 uczniów
- w środy, w godzinach 16.00 - 19.00 - opieka Anna Wójcik i Aneta Hacia.


Zajęcia z języka angielskiego w klasach I- III - 2 grupy po15 uczniów, w środy,
w godzinach 13.15- 14.00 oraz w czwartki w godzinach 13.15 - 14.00 trener Edyta Szymańska.


Zajęcia z języka angielskiego w klasach IV-VI - 3 grupy po 15 uczniów :
- grupa I - w środy w godzinach 12.10 - 12.55 w sali nr 12:
- grupa II- we wtorki w godzinach 14.05 - 14.50 w sali nr 33:
- grupa III- w środy w godzinach 13.15 -14.00 w sali nr 12
trener Katarzyna Wiśniewska.


Zajęcia zespołu "Mój region, moje korzenie"w klasach IV- VI
- uczęszcza 15 uczniów, w środy , w godzinach 12.10- 13.40 w sali nr 31
- trenerzy Maria Nowacka i Anna Paluch.


Zajęcia zespołu " Tanecznym krokiem"
- w grupie młodszej - uczęszcza 30 uczniów ,
w poniedziałki i piątki, w godzinach 15.45- 16.30
- w grupie starszej - uczęszcza 20 uczniów w poniedziałki i w piątki w godzinach 16.35 - 17.20
- instruktor tańca - Hanna Aleksandrowicz.


Zajęcia zespołu informatycznego w klasach I- III
- uczęszcza 15 uczniów , w poniedziałki, w godzinach 9.15 - 10.00 w sali nr 12
- trener Anna Malarczyk.


Zajęcia zespołu "Media i informacje" w klasach IV- VI
- uczęszcza 12 uczniów , w poniedziałki w godzinach 7.30 - 9.05 w sali nr 12
- trener Anna Dymitrak.


Zajęcia zespołu "Przyroda i my " w klasach I- III
- uczęszcza 15 uczniów , w poniedziałki w godzinach 12.10 - 13.00 w sali nr 2
trener Anna Drewniak - Janczarek oraz Iwona Pastuszak.


Zajęcia zespołu "Przyroda i my " w klasach IV- VI
- uczęszcza 15 uczniów , we wtorki w godzinach 14.05 - 14.50 w sali nr 14
- trener Ewa Zarajczyk.



Zajęcia w zespole "Matematyka bez tajemnic" w klasach I- III
- uczęszcza 15 uczniów , w czwartki w godzinach 16.30 - 17.20 w sali nr 11
- trener Grażyna Antoń.


Zajęcia w zespole "Matematyka bez tajemnic" w klasach IV- VI
- uczęszcza15 uczniów , we wtorki, w godzinach 14.55 - 15.40, w sali nr 13
- trener Paweł Kryszczuk.


Zajęcia zespołu Szachy dla każdego" w grupie początkowej
- uczęszcza 15 uczniów , we wtorki, w godzinach 15. 40 - 16.30 w sali nr 13
- trener Paweł Kryszczuk.


Zajęcia zespołu "Szachy dla każdego" w grupie zaawansowanej
- uczęszcza 15 uczniów , we wtorki w godzinach 16.30 - 18.00 w sali nr 13
- trener - Arcymistrz Piotr Polkowski.


Zajęcia zespołu "I Ty możesz zostać aktorem " w klasach I- III
- uczęszcza 15 uczniów w poniedziałki, w godzinach 11.50 - 13.15 w sali nr 11
- trener Agnieszka Rudzka.

Zajęcia zespołu "Zapomniane rękodzieło " w klasach I- III
- uczęszcza 15 uczniów, w poniedziałki w godzinach 13.15 - 14.00 w sali nr 2
- trener Barbara Niezgoda.



Zajęcia zespołu "Zapomniane rękodzieło " w klasach IV- VI
- uczęszcza 15 uczniów, w czwartki w godzinach 14.10 - 15.40 w sali nr 33
- trener Magdalena Konopczyńska.


Listy uczniów zakwalifikowanych na zajęcia poszczególnych zespołów - dostępne są u trenerów.
Podział na grupy w niektórych zespołach odbędzie się po sprawdzianie diagnozującym wiedzę i umiejętności uczniów.

Współtwórcy Projektu "Małymi krokami do wielkich celów"
w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużęj
- Iwona Pastuszak i Renata Szymańska.


Zdjęcia z realizacji zadań Projektu( zajęć, wycieczek, przedstawień, turniejów ) możecie obejrzeć w naszej Galerii zdjęć w zakładce Galeria na stronie 9,10 ......16. Serdecznie zapraszamy. Samorządzik klas I-III.

Zebrania z rodzicami klas I - VI.
Dnia 9 września 2008 roku odbędą się spotkania z Rodzicami klas I -VI.

-O godzinie 16.30 odbędzie sie spotkanie Trójek klasowych z ubiegłego roku;

- o godzinie 17.00 do godziny 17.30 odbędzie się zebranie ogólne na sali gimnastycznej;

- w godzinach17.30- 18.15 spotkania Rodziców z wychowawcami klas ;

- w godzinach 18.15 - 19.30 - zebranie nowo wybranych trójek klasowych.

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania.



Projekt EFS - "Małymi krokami do wielkich celów"


Już od 1 września 3 szkoły podstawowe z naszej gminy zmierzać będą „małymi krokami do wielkich celów”. Umożliwi to Europejski Fundusz Społeczny, który sfinansuje szereg działań skierowanych do uczniów w Niedrzwicy Dużej, Mariance i Czółnach.

„Małymi krokami do wielkich celów” to tytuł projektu, którego głównym założeniem jest stwarzanie równych szans edukacyjnych uczniom naszej gminy oraz zmniejszenie różnic
w jakości edukacji w naszych szkołach. Aby osiągnąć te cele uczniowie klas od pierwszej do szóstej będą rozwijać swoje umiejętności z zakresu m.in. porozumiewania się w języku ojczystym i językach obcych; świadomości i ekspresji kulturalnej; matematyki, techniki
i informatyki.

Posłużą temu zajęcia pozalekcyjne w postaci specjalnych klubów: Klubu Wytrwałych, Klubu od Regionu do Europy, Klubu Medialnego, Klubu Poszukiwaczy i Odkrywców oraz Klubu ze Sztuką na Ty. Taka forma zajęć pozwoli nie tylko na wzrost, szczególnie istotnych dziś, tzw. kompetencji kluczowych, ale także na przygotowanie uczniów do aktywnego działania
w ich społeczności lokalnej oraz sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Wiedza matematyczno-przyrodnicza nauczy ich rozwiązywać różnorodne problemy, szukać także tych nietypowych rozwiązań, formułować pytania i właściwie wyciągać wnioski. Jednocześnie liczne działania realizowane wspólnie przez 3 szkoły pozwolą uczniom z Marianki (41 uczniów) i Czółen (47 uczniów) poznać bliżej zasady pracy i funkcjonowania w dużej grupie. Szkoła Podstawowa w Niedrzwicy Dużej liczy bowiem 324 uczniów.

Zajęcia w ramach klubów będą odbywały się w każdej ze szkół biorących udział w projekcie, a także na basenie oraz w terenie, gdzie poprzez obserwacje i różne wycieczki uczniowie będą stale zdobywać nowe wiadomości i poszerzać swoje umiejętności. Zajęcia poprowadzą nie tyko nauczyciele z poszczególnych szkół, ale także arcymistrz szachowy, przewodnicy turystyczni oraz instruktorzy tańca i pływania .

Co więcej, inicjatywa ta ma za zadanie przyczynić się do poprawy wyników w nauce
u uczniów z dysfunkcjami rozwojowymi, poza tym ograniczyć problemy zdrowotne u dzieci uczestniczących w projekcie. Przede wszystkim dzięki organizacji zespołów sportowych oraz zajęć na basenie dla uczniów z wadami postawy.

Udział w projekcie to szansa na lepsze przygotowanie uczniów do aktywnego działania
i pokonanie potencjalnych barier adaptacyjnych związanych z przyszłą nauką we wspólnym gimnazjum. Możliwość skorzystania z zajęć, których nie udałoby się zorganizować bez wsparcia Europejskiego Funduszu Społecznego, zwiększy szanse edukacyjne uczniów oraz ich poczucie wartości, pobudzi motywację do nauki i rozwinie zainteresowania.

Całość działań będzie realizowana do końca sierpnia 2009. Nad projektem czuwać będzie Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy i nauki w ramach działań poszczególnych Klubów. Czekamy na Was. Zaczynamy 1 września 2008 roku.

Współtwórcy Projektu:
Zofia Stec, Iwona Pastuszak, Renata Szymańska, Alina Kłos.

www.efs.gov.pl

Image Hosted by ImageShack.us



Zdjęcia z realizacji zadań Projektu( zajęć, wycieczek, przedstawień, turniejów ) możecie obejrzeć w naszej Galerii zdjęć w zakładce Galeria na stronie 9,10 i 11 . Serdecznie zapraszamy. Samorządzik klas I-III.

Nowy rok szkolny 2008/09
Nowy rok szkolny 2008/09 rozpoczynamy - 1 września 2008 roku - spotkaniem na sali gimnastycznej o godzinie 9.15, a o godzinie 10.00 - bierzemy udział we Mszy świętej w Kościele Parafialnym w Niedrzwicy Dużej.
Serdecznie zapraszamy - Samorządzik klas I-III.

Podręczniki dla klas I-III.
W roku szkolnym 2008/09 w klasach I-III, obowiązywać będą podręczniki "JA I MOJA SZKOŁA" wraz z DOMOWNICZKIEM - wydawnictwa MAC EDUKACJA.
Podręczniki dla klas I-III, będzie można zakupić w sklepie u p. Grażyny Żarnowskiej.
KLASY I - przy zakupie podręczników , dostaną od wydawnictwa MAC EDUKACJA - tornistry wraz z wyposażeniem.

Image Hosted by ImageShack.us

Strona 131 z 136 << < 128 129 130 131 132 133 134 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudnia 2007 15:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-20051357128 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn