18 marca 1945 rokukapral Franciszek Niewidziajło dokonał symbolicznych zaślubin z Bałtykiem. Polskie morze znów do nas powróciło. Akt ten zakończył walki o Wał Pomorski i Kołobrzeg.7 Pułk Piechoty,którego reprezentantem był Franciszek Niewidziajło,wkrótce,rozkazem dowódcy Wojska Polskiego,otrzymał nazwę Kołobrzeski. Po zdobyciu Kołobrzegu bohaterscy żołnierze Pułku wzięli udział w natarciu na główny pas obrony Niemiec hitlerowskich i dołączyli do grona zwycięzców II Wojny Światowej.
23 października 1966 roku nasza szkoła przyjęła imię Bohaterów 7. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty.
A tak w tym roku świętowaliśmy w klasach I-III.
Dodane przez Nauczyciel dnia marca 17 2022 14:36:14
SUKCESY W KONKURSIE PLASTYCZNYM - LEŚNE ZWIERZĘTA ZIMĄ
W konkursie plastycznym Leśne zwierzęta zimą , zorganizowanym pod patronatem nadleśnictwa Świdnik przez koło przyrodnicze Wiosenna Konwalia - przy SOSW w Załuczutytuł laureata otrzymali uczniowie naszej szkoły:
Marzec miesiącem matematyki - w klasie I b obchodzony zakręcony - Międzynarodowy Dzień Matematyki
Marzec zawiera ważne dla matematyków daty: 9 marca przypada Dzień Polskiej Statystyki, 12 marca to Światowy Dzień Matematyki a 14 marca obchodzimy Dzień Liczby π.
W klasie I b - obchodziliśmy zakręcony Dzień Matematyki.
Dzień Matematyki obchodzimy po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki, aby poprzez zabawy i gry zachęcić ich do czerpania radości z matematyki oraz do podejmowania przez nich różnych działań, wyzwań, konkursów, udziału w grach i zabawach matematycznych, aby uczniowie polubili matematykę i chętnie się w niej posługiwali.
Dlaczego matematyka?
Ponieważ jest wszędzie - w domu, na ulicy, w urzędzie
W sklepie, w pralni i w lesie.
I w kalendarzu, gdy mówimy „ już wiosna ! - co nam ona przyniesie?
W rozkładzie autobusów, w godzinach na zegarze,
W dawnych i nowych wiekach i w cenach na bazarze.
W Twoim wzroście i wadze, w długości rzeki
w wielkości słonia i mrówki,
i w długości drogi do szkoły oraz w wartości złotówki.
Zakręcona matematyka , polegała na wykonywaniu działań na dodawanie i odejmowanie w zakresie 20. Ćwiczeniu sprawności rachunkowej przy wykorzystaniu plastikoweych nakrętek- uczniowie tworzyli zakrętkowe obrazki., a przy tym świetnie się bawili. Uczniowie doskonalili sprawność rachunkową poprzez przeróżne zadania interaktywne oraz karty pracy.
Dodane przez Nauczyciel dnia lutego 13 2022 06:45:55
Nagrodzeni w konkursie plastyczno-czytelniczym MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA
7 marca 2022 roku Komisja Konkursowa w składzie: Magdalena Konopczyńska, Małgorzata Kuna, Anna Paluch i Magdalena Kosidło, dokonała podsumowania konkursów czytelniczo-plastycznych.
W konkursie MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA dla klas I-III na wykonanie pracy plastycznej na temat ulubionej książki i bohatera przyznano ex aequo następujące miejsca:
I miejsce - Maksymilian Jaśkowski, kl. 1b oraz Marcel Kowalski, kl. 2b
II miejsce: Martyna Waśniowska, kl. 2a oraz Paweł Polak, kl. 3a
III miejsce Łucja Bednarz, kl. 1a oraz Anastazja Krakowska, kl. 3c
8 marca - Dzień Kobiet - wielki dzień - Waszego święta
więc Samorządzik klas I-III
o Was - drogie Panie i Dziewczęta - pamięta,
więc z okazji Dnia Kobiet
składamy Wam moc życzeń:
stu lat życia, uśmiechu, zdrowia, radości,
mnóstwa prezentów, wspaniałych gości,
przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych
oraz uśmiechu wesołego
i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!
Samorządzik klas I-III
Dodane przez Nauczyciel dnia lutego 13 2022 06:43:57
Rekrutacja uczniów do klas I - więc Uczniowie klas I-III swoją szkołę przedstawiają i nowych uczniów do niej zapraszają !
UWAGA RODZICE UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH!
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej informuje, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 09/2022 Wójta Gminy Niedrzwica Duża rozpoczyna się rekrutacja uczniów do klas I na rok szkolny 2022/2023
Zgłoszenia kandydatów/ Wnioski o przyjęcie można pobrać w sekretariacie lub ze strony szkoły i należy je złożyć w sekretariacie od 28 lutego 2022r. do 9 marca 2022r.
Przy zapisie należy okazać do wglądu dokument potwierdzający dane dziecka (np. akt urodzenia). Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych nastąpi - 10 marca 2022r. godz. 14.00. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczeniaod 11 marca 2022r. do 18 marca 2022r. do godz. 15.00. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych23 marca 2022r. godz. 14.00.
Terminy w postępowaniu uzupełniającym: - złożenie wniosku:od 28 marca 2022r. do 6 kwietnia 2022r. - podanie listy kandydatów:8 kwietnia 2022r. godz. 14.00 - potwierdzenie woli przyjęcia: od 11 kwietnia 2022r. do 15 kwietnia 2022r. - podanie listy:18 kwietnia 2022r.
Zwracamy się z prośbą do Rodziców, aby w specyficznych przypadkach przy zapisie do szkoły udzielali informacji na temat dojrzałości szkolnej dziecka lub posiadanych przez dziecko opinii czy orzeczeń.
Wszelkie uwagi i umotywowane sugestie dotyczące zapisu dzieci do jednej klasy ( np. wspólne dowożenie do szkoły, odbiór przez jednego z rodziców ) prosimy składać na piśmie do Dyrektora szkoły zgodnie z zasadą: jedno dziecko = jedno podanie ze wskazaniem jednego kolegi/koleżanki. Podanie do wiadomości list uczniów z podziałem na klasy wraz z przydziałem wychowawstw nastąpi 23 sierpnia 2022r.
Dla uczniów przyszłych klas I wraz z rodzicami (i nie tylko - zapraszamy równnież do klas II-VIII): Szkoła Was zaprasza, szkoła na Was czeka.
A koleżanki/koledzy z klas młodszych pozdrawiają
i szkołę w fotorelacji przedstawiają.
Uczniowie i pracownicy naszej szkoły włączają się do akcji pomocy dla dzieci z Ukrainy, znajdujących się w domach naszych Polskich Rodzin.
Zbieramy:
- nową odzież
- środki czystości
- nowe zabawki, gry planszowe
- kolorowanki, przybory do rysowania
- słodycze
- trwałą (długoterminową) żywność Zachęcamy do wsparcia naszej akcji !
Dodane przez Nauczyciel dnia lutego 13 2022 06:43:46
Z pomocą dla mieszkańców Ukrainy przebywających na granicy polsko - ukraińskiej.
Szanowni Państwo !
Gmina Niedrzwica Duża uruchamia pomoc humanitarną w formie zbiórek darów rzeczowychdla mieszkańców Ukrainy przebywających na granicy polsko - ukraińskiej.
Zbieramy:
- żywność długoterminową (konserwy, cukier, makarony, ryż, herbata, kawa, słodycze, warzywa/owoce w puszkach, np. fasola, groszek, kukurydza),
- kosmetyki i chemię (środki higieny, m.in. żele pod prysznic, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, płyny do prania),
- pampersy dla dzieci,
- ręczniki papierowe i chusteczki, chusteczki nawilżane;
- ubrania,
- koce, poduszki, śpiwory.
Uczniowie klas I b, na podstawie ilości dinozaurów na świecie zgłębiali pozycję zera w matematyce. W tym dniu uczniowie klasy I b - malowali kolorowanki matematyczne, łącząc kolejne litery - powtarzali alfabet, odkodowali zakodowane sylwety dinozaurów oraz wykonali prace plastyczne przedstawiające dinozaury i wspólnie stworzyli pracę plastyczną - zaginiony świat dinozaurów.
Dzień ten był - okazją, aby rozwijać zainteresowania uczniów prehistorią i promować wiedzę na temat tych niezwykłych gadów, aby rozbudzić w uczniach pasję odkrywania i zdobywania wiedzy - aby poznały - jak żyły i wyglądały te największe i najgroźniejsze zwierzęta na Ziemi ?
Nazwa Dinozaur pochodzi z połączenia greckich słów, które w tłumaczeniu brzmi - straszny jaszczur. Choć nazwa dinozaur oznacza straszną jaszczurkę, dinozaury nie były z jaszczurkami blisko spokrewnione. Dinozaury były zróżnicowaną grupą gadów, które żyły na Ziemi pomiędzy 237 milionów a 66 milionów lat temu. Naukowcom udało się dotąd wyróżnić około 1000 gatunków dinozaurów. Najbliższymi współczesnymi potomkami dinozaurów są ptaki oraz krokodyle.
Pierwsze dinozaury wyewoluowały około 230 milionów lat temu, a od około 201 milionów lat temu stanowiły one dominującą grupę zwierząt lądowych na Ziemi. Ich "panowanie" trwało przez około 135 milionów lat, aż do ich niemal całkowitego wymarcia, około 66 milionów lat temu. Wbrew obiegowej opinii dinozaury nie wymarły całkowicie, ich współczesnymi potomkami są ptaki.
Jak wyginęły dinozaury?
Istnieje kilka teorii dotyczących powodów wymarcia dinozaurów, a do najpopularniejszych należy ta o zagładzie dinozaurów w skutek uderzenie meteoru. Zgodnie z nią około 65 milionów lat temu doszło do zderzenia Ziemi z ogromną asteroidą. Ta kolizja, o mocy większej niż wybuch 2 milionów najpotężniejszych bomb atomowych, pogrążyłaby Ziemię w mroku na wiele miesięcy, a nawet lat. W takich warunkach większość roślinożernych dinozaurów wymarłaby w ciągu kilku tygodni, a mięsożernych w ciągu paru miesięcy.
Ciekawe fakty o dinozaurach:
• Dinozaury były największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi, więc liczba O doskonale obrazuje ich brak na świecie i pokazuje pozycję 0 w matematyce.
• Największymi dinozaurami były prawdopodobnie zauropody, które mierzył nawet 60 m długości i ważyły ponad 100 ton.
• Najwyższy zachowany szkielet dinozaura znajduje się w Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie. Należy on do gatunku Giraffatitan brancai i mierzy on 12 m wysokości i 22.5 m długości. Zwierzę o takim szkielecie ważyłoby prawie 40 ton, czyli więcej niż 10 hipopotamów!
• Nie wszystkie dinozaury były ogromne. Większość z nich miała bardziej umiarkowane rozmiary, wielkości człowieka i mniejsze. Skąd więc przekonanie, że był one olbrzymami? Po prostu do naszych czasów przetrwało więcej skamieniałych kości największych z tych zwierząt.
• Dinozaury występowały na wszystkich współczesnych kontynentach.
• Dinozaury żył na Ziemi przez 165 milionów lat, co oznacza, że żyły one na naszej planecie 64 razy dłużej niż my (2.5 miliona lat).
• Nie wiadomo jak długo mógł żyć pojedynczy dinozaur. Naukowcy spekulują, że niektóre z nich mogły dożywać sędziwego wieku 200 lat!
• Największe jaja dinozaurów mogły mieć rozmiar piłki do koszykówki.
• Tyrannosaurus rex mógł pochłonąć nawet 22 tony mięsa rocznie, a jego zęby mierzyły 15 cm długości.
Dodane przez Nauczyciel dnia lutego 02 2022 13:38:01
Wyróżnienie ucznia klasy I a - w Ogólnopolskim konkursie plastycznym
Cyprian Kuśmierczukuczeń klasy I a, pod kierunkiem p. Jolanty Majewskiej otrzymał wyróznienie w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Bombka Bożonarodzeniowa".
Brawo !
Dodane przez Nauczyciel dnia lutego 02 2022 13:36:59
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Nauczyciel 19 grudnia 2007 15:29:27 Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.