Zakładka klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Listopada 26 2024 06:37:12
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 545
Najnowszy Użytkownik: Gosia
kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Imieniny
Uczniowie klas II na wystawie robotów w Lublinie

6 grudnia 2019 roku - Uczniowie klas II a, z wychowawczynią p. Bożeną Rejniak, klasy II b - z wychowawczynią p. Jolanta Majewską oraz klasy II c, z wychowawczynią p.Iwoną Pastuszak oraz pod opieką p. Teresy Pyc i p. Bogumiły Antoń , którym serdecznie - Dziękujemy ! - za opiekę - byli na wycieczce w Lublinie, gdzie zwiedzili ROBOPARK czyli MIĘDZYNARODOWĄ INTERAKTYWNĄ WYSTAWĘ ROBOTÓW . Bawiliśmy się świetnie jednocześnie ucząc się programować i kodować przeróżne roboty.

60 robotów z wystaw w Las Vegas, Pekiniu i Berlinia, przemierzyliśmy 8 stref rzeczywistości wirtualnej, obejrzeliśmy niesamowity pokaz Tesli! - tańczącego pioruna, gorące tańce w teatrze robotów. Roboty w wielkości człowieka zapewniły nam świetna zabawę, podczas której dzięki wirtualnym okularom - przenosiliśmy się w różne miejsca na świecie, a przy okazji zanurzając się w tej wirtualnej rzeczywistości - siłą umysłu zmuszaliśmy przedmioty do przesuwania i latania. W Roboparku dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi wynalazcy.

Ta wystawa to edukacja i rozrywka w jednym miejscu!

Robofutbol, Robosumo i Roboboks umożliwiły nam naukę programowania - przeróżnych pojazdów oraz pająków, a Robot Barista zaserwował naszym opiekunom wyśmienitą kawę. Zwiedziliśmy też mroczną Strefę dronów, następnie przeszliśmy przez Robo-zoo, które obejmowało 7 robotów.
Niektórzy z nas za dodatkową opłatą uczestniczyli w warsztatach, na których mogli rysować w powietrzu, za pomocą długopisu 3D, zrobić własny slajm lub Balon Bobo.

W ROBOPARK - u dzieci dowiedziały się jak działa świat technologii, za pomocą ruchu rąk wprawiały w ruch wodę, tworząc multimedialną fontannę, chwytając sie za ręce przewodziły prąd, który zapalał kolejne lampki, ruchem rąk wytwarzały muzykę oraz usłyszały wiele słów wypowiedzianych przez roboty, Przy czym świetnie się bawili i przyjemnie z rówieśnikami czas spędzili.



Zadowoleni wróciliśmy do szkoły, gdzie czekała na nas niespodzianka- wizyta Świętego Mikołaja, który wręczył nam prezenty !




W oczekiwaniu na Mikołaja


6 grudnia jak dobrze wiecie - Święty Mikołaj chodzi po świecie.
I co roku dźwiga swój worek niezmordowanie.
Czy każdy niebawem prezent dostanie?




Czy 6 grudnia 2019 roku będą odwiedziny Świętego Mikołaja w naszej szkole? Czy przyjdzie do każdej z klas z workiem prezentów?



MIKOŁAJKI - Skąd się wziął mikołajkowy zwyczaj?
6 grudnia to dzień obdarowywania innych, szczególnie najmłodszych, prezentami. Ten piękny zwyczaj wiąże się z postacią św. Mikołaja, który żył naprawdę. Urodził się około 270 roku w mieście Patara w Azji Mniejszej jako jedyne dziecko starszych już, bardzo bogatych rodziców, którzy wcześnie zmarli. Mikołaj był zdolnym i pilnym uczniem. Gdy dorósł, postanowił poświęcić życie Bogu i bliźnim. Potrzebującym oddał bez żalu cały swój majątek. Później jako biskup, zasłynął nie tylko z wielkiej pobożności, ale również z wielkiej dobroci i troski o innych.
Jego uczynki zapisano w legendach. Jedna z nich mówi, że pomagał zwłaszcza sierotom, kładąc im nocą pieniądze na parapet okna. Inna, że ubogim dziewczętom przynosił potajemnie bryłki złota, aby miały posag. Jeszcze inna, że ratował okręty podczas burzy albo po prostu roznosił wszystkim dzieciom pyszne miodowe placuszki.
Święty Mikołaj zmarł 6 grudnia około 350 roku. Na pamiątkę tego dnia naśladujemy go, robiąc radosne niespodzianki innym.



Okazało się, że wszyscy uczniowie klas I-III byli grzeczni i Mikołaj obdarował ich prezentami! Radości było bardzo wiele, bo wszystkim prezenty bardzo się podobały.




GŁOSUJ CODZIENNIE NA PROJEKT "KODOWANIE NIE TYLKO NA DYWANIE."
PROSIMY O GŁOSOWANIE

Uczniowie klasy II c - proszą o głosowanie - może nasza Szkoła grant od Nowej Ery - na zakup Ozobotów i mat do kodowania dostanie !
Prosimy o oddawanie codziennie jednego głosu na projekt "Kodowanie nie tylko na dywanie." Głosuj codziennie w dniach od 3 -13 grudnia 2019 roku,

Ciebie to nic nie kosztuje, a uczniów naszej szkoły zakup Ozobotów i mat do kodowania uraduje !


Głos oddaj na stronie - klikając w napis poniżej

Kodowanie nie tylko na dywanie

28 listopada 2019 roku - andrzejki w naszej szkole


Uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej zapraszamy na ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ
w czwartek, 28 listopada 2019 roku, w godz. 16.00- 18,00.
W programie:

- tańce
- gry i zabawy
- wróżby i przepowiednie.

Biletem wstępu niech będzie : drobny dar w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” - przynosimy (np. żywność trwałą, słodycze - czekoladę, batoniki, maskotki, materiały piśmiennicze, środki czystości, itp.) - dary przekażemy Dzieciom z Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej


Serdecznie zapraszamy na Samorządzik klas I-III


W czwartek 28 listopada 2019 roku, uczniowie klas I-VIII bawili się na wspólnej imprezie andrzejkowej. Przedstawiciele Samorządziku oraz Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby i zabawy. Były tańce przy przebojach prezentowanych przez DJ AKSUS.

Dziękujemy paniom kucharkom za przygotowanie napojów i obsługę.

Dziękujemy!


Najbardziej cieszy jednak ogromne zaangażowanie uczniów w akcję Pomóż dzieciom przetrwać zimę - najważniejszy punkt andrzejkowego programu. Zebrano bardzo dużo darów dla potrzebujących dzieci z Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej , za co serdecznie wszystkim dziękujemy!

A zebranymi darami - dzieci obdarujemy!






25 listopada - Dzień Pluszowego Misia - więc w poniedziałek 25 listopada przynosimy maskotki pluszowego misia
Jadą, jadą misie !

Miękki, puchaty i taki z łatką, 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
Halina Behlerowa






Czytaj więcej - pod kreską ....

Wycieczka klas II do Lublina.


Dnia 21 listopada 2019 roku - uczniowie klas II wraz z wychowawcami p. Bożeną Rejniak, p. Jolantą Majewską oraz p. Iwoną Pastuszak - byli na wycieczce w Lublinie, gdzie oglądali spektakl "Duch Skrzyni czyli różnorodność kultur Europy" " oraz z przewodnikiem zwiedzali zabytki Lublina. Zwiedzanie zaczęliśmy od Zamku Lubelskiego, następnie przeszliśmy przez Stare Miasto, gdzie oglądaliśmy kamieniczki, w których mieszkali znani pisarze - Jan Kochanowski, Sebastian Klonowic, Józef Ignacy Kraszewski, Wincenty Pol, Andrzej Kot. Zwiedziliśmy Rynek , Trybunał Główny Koronny. Wysłuchaliśmy legendy o niesprawiedliwie osądzonej wdowie i Czarciej Łapie. Następnie przeszliśmy bramą Trynitarską i zwiedziliśmy Klasztor Dominikanów oraz Katedrę. Przeszliśmy Trasą podziemną, w której oglądaliśmy makiety Lublina - dowiedzieliśmy się od przewodnika - Jak zmieniał się Lublin na przełomie wieków - od początku powstania grodu. Zjedliśmy pyszny obiad u jednej z mam uczennicy klasy II b, na Starym mieście i wróciliśmy do domu.


21 listopada - Dzień życzliwości


Wszystkim życzliwym, nie tylko z klas I-III - w Dniu ich święta,
Samorządzik składa życzenia , bo o nich pamięta.

Wszystkiego najlepszego koleżanko i kolego!

Bądź życzliwy w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!


Samorządzik klas I-III.



Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to święto, które od kilku lat jest obchodzone na całym świecie. Dzień ten przypada co roku w dniu 21 listopada. Jak je obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.



Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. Przyłączmy się do święta. Prześlijmy sobie pozdrowienia. Wszyscy - wszystkim.



Zapraszamy Was wszystkich - Samorządzik klas I-III.

Czytaj więcej pod kreską....


20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - z tej okazji ubieramy się w tym dniu na niebiesko !
,Mam prawo żyć, mam prawo być sobą. Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą..." - czyli o Prawach Dziecka.




„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak




"W chwili, w której umiera w nas dziecko, zaczyna się starość...”



20 listopada br. przypada 30. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Ustanowienie 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka ma przypominać szczególną rolę Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka, gwarantującego wszystkim dzieciom na świecie prawo do życia, prawidłowego rozwoju i wykorzystania w pełni swojego potencjału.

Jak wskazano w uchwale, to nasz kraj był inicjatorem uchwalenia konwencji - najważniejszego na świecie dokumentu chroniącego prawa dzieci. "Jako Polacy jesteśmy dumni z faktu, że to właśnie nasz kraj w 1978 r. przedstawił jego projekt i zaproponował Komisji Praw Człowieka ONZ jego uchwalenie. Był to niewątpliwie jeden z największych polskich sukcesów na arenie międzynarodowej".

Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich ludzi na całym świecie kierowana jest na dzieci i ich prawa.
UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom! i dlatego w tym dniu ubieramy się na niebiesko.

W wystąpieniu podczas II czytania projektu Uchwały - Rzecznik p. Marek Michalak podkreślił, że chciałby, żeby każdy z 365 dni był dniem dziecka i dniem praw dziecka. Rekomendując przyjęcie uchwały powiedział, że intencja uchwały jest symboliczna, a uchwała ma zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat. Przekonywał, że aby lepiej przestrzegać praw dzieci, trzeba je lepiej znać.

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Wielce Szanowni Państwo!

20 listopada w Polsce – po raz kolejny w historii – obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ciągu całego roku nie ma lepszego momentu, aby mocniej niż zwykle upominać się o poszanowanie praw najmłodszych oraz uznanie ich podmiotowości. To dzień, w którym wyjątkowego znaczenia nabiera proste pytanie zadane dziecku: „Które prawo jest dla Ciebie najważniejsze?”

To pytanie, które ma wartość tysiąca prezentów i jest kluczem otwierającym drzwi do świata pełnego tajemnic – świata dziecka, z którym nie wszystkim dorosłym jest po drodze, świata, który nierzadko przegrywa z codziennymi obowiązkami i zwyczajnym brakiem czasu. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to najlepsza chwila, aby tego klucza użyć.

Z ogromną dumą obserwuję jak z każdym rokiem, w całym kraju przybywa listopadowych inicjatyw upowszechniających prawa dziecka. Cieszę się przede wszystkim, że ich autorami są wspólnie – dzieci i dorośli. W przedszkolach i szkołach uważnie analizowane są przepisy Konwencji o prawach dziecka, przypominane są ponadczasowe myśli Janusza Korczaka, ale przede wszystkim ze szczególną uwagą słucha się tego, co dzieci chcą powiedzieć. To wyraźny sygnał, że międzypokoleniowy dialog poświęcony elementarnym wartościom, leżącym u podstaw człowieczeństwa jest rzeczywistością.

Bez wątpienia – 20 listopada to święto dzieci i dorosłych. Czas uśmiechu, refleksji, rozmów o dziecięcych potrzebach, troskach i doskonały moment na zadanie niezadanych dotychczas pytań. Z całego serca życzę wszystkim dzieciom i dorosłym, aby w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka znaleźli na nie tylko te właściwe odpowiedzi.

Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.


Prawa dziecka
Dziecko ma prawo do:
- wychowywania się w rodzinie,
- adopcji,
- oświaty i nauki,
- kultury, wypoczynku i rozrywki,
- ochrony zdrowia i opieki medycznej,
- wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu,
- dostępu do informacji,
- ochrony przed wyzyskiem i poniżającym traktowaniem (prawo do nietykalności osobistej),
- prywatności,
- równości.

Prawa socjalne dziecka:

- prawo do zabezpieczenia socjalnego,
- prawo do możliwie najwyższego poziomu ochrony zdrowia,
- prawo do odpowiedniego standardu życia,
- prawo do wypoczynku, czasu wolnego, rozrywki i zabawy.

W Polsce najważniejszymi aktami prawnymi gwarantującymi prawa dziecka są:
Konstytucja RP, Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka.

Więcej informacji na stronie www.brpd.gov.pl

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie” Paulo Coelho







SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI uczniów klas I - VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ


uczniów klas I – VIII Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbędzie się w piątek, 22 listopada 2019 roku,

wg porządku:

- godz.16.30 –17.15 - spotkanie dla rodziców uczniów klas I - III z wychowawcami w klasach;

- godz.17.15 - zebranie ogólne na sali gimnastycznej - Informacje dyrektora szkoły oraz Prelekcja dla rodziców

Wszyscy nauczyciele do dyspozycji rodziców od 17.55 do godz.18.40 w sali nr 14.

Przydział sal:

klasa I a - sala 12

klasa I b - sala nr 17

klasa I c - sala nr 11


klasa II a - sala nr 31

klasa II b- sala nr 1 / stara szkoła/

klasa II c - sala nr 2 / stara szkoła/

klasa III a - sala nr 13

klasa III b - 16

klasa III c - sala nr 15



Jesteśmy widoczni, jesteśmy bezpieczni - apel w wykonaniu uczniów klasy III c.


15 listopada 2019 roku - gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie na czele z dyrektor p. Renatą Bielecką. A to wszystko za sprawą realizowanej przez WORD akcji "Bądź widoczny na drodze". Wszyscy uczniowie klas I - III otrzymali różne elementy odblaskowe, dzięki którym staną się bardziej widoczni na drodze, a tym samym bardziej bezpieczni. Uczniowie klasy III c, pod kierunkiem p. Anny Wójcik przygotowali przedstawienie o bezpieczeństwie na drodze. Dziękujemy za obecność Wójtowi Gminy p. Ryszardowi Golcowi, Sekretarz Gminy p. Renacie Leszcz, przedstawicielom WORD oraz naszemu dzielnicowemu aspirantowi sztabowemu Wojciechowi Wójcikowi. Dzisiejsze spotkanie to wspaniała lekcja znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie klasy III c - przeprowadzili Konkurs sprawdzający znajomość ruchu drogowego oraz wręczyli zwycięzcom nagrody. WORD - obdarował uczniów odblaskowymi worko-plecaczkami oraz znaczkami odblaskowymi, a dyrektor Placówki Partnerskiej Aviva w Lublinie p. Justyna Orzeł przekazała uczniom klas I - odblaskowe linijki zakładane na ręce. Całe przedsięwzięcie uwieczniła TVP3 Lublin, które można będzie obejrzeć w programie Słonik Nadziei, w sobotę 23 listopada 2019 roku.



Kliknij w linki poniżej i obejrzyj filmiki - aby zawsze być bezpiecznym!

Dobrze Cię widzieć po drugiej stronie ulicy

Dobrze Cię widzieć na ulicy

Psy

Telefony

Górka

Pośpiech

Pobocze




11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości






Z dziejów narodu polskiego ......






















W piątek, 8 listopada 2019 roku o symbolicznej godz. 11:11, w ponad 19 tysiącach placówek w Polsce 3,9 mln uczniów oraz blisko 380 tys. nauczycieli wspólnie odśpiewało hymn narodowy. Celem akcji „Szkoła do hymnu” - inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży - było włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Do akcji przystąpiło aż 1210 placówek, przedszkoli i różnych typów szkół województwa lubelskiego, w których Mazurka Dąbrowskiego odśpiewało 217 819 uczniów i 22 656 nauczycieli.
Warto zaznaczyć, że w tegoroczną akcję - oprócz placówek z Polski - włączyły się również szkoły poza granicami naszego kraju; najwięcej zgłoszeń wpłynęło ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Litwy i Belgii.
Uczniowie naszej szkoły również odśpiewali cztery zwrotki hymnu włączając się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.







Strona 40 z 136 << < 37 38 39 40 41 42 43 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudnia 2007 15:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-20051360181 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn