I miejsce w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do domu"
Uczniowie klasy II c, wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Lubelskie Dworce Spółka Akcyjna, pod hasłem „Bezpieczna droga do domu”, którego celem było zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Brali w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z województwa lubelskiego, którzy wykonali pracę plastyczną dowolną techniką odnoszącą się do tematu konkursu.
Spośród 70 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs ze szkól podstawowych z województwa lubelskiego 15 października 2019 roku jury - wybrało 35 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane na Wystawie pokonkursowej w budynku Dworca Autobusowego w Lublinie.
Praca Martyny Paluch z klasy II c pod kierunkiem p. Iwony Pastuszak – zajęła I miejsce,nagrodą jest sprzęt sportowy na kwotę 400 zł. Nagrody zostaną wręczone podczas wystawy w dniu 29 października 2019 roku, o godzinie 11.00 .
Kliknij w link poniżej - zostaniesz przeniesiony na stronę konkursu
9 października 2019 roku odbył się wyjazd uczniów klas lll a,b i cpod opieką wychowawczyńpani Małgorzaty Paluch, pani Barbary Niezgody oraz pani Anny Wójcik do MULTIKINA na film " Król lew ". Była to opowieść o męstwie, odwadze, lojalności oraz sile miłości i przyjaźni. Kolejnym punktem programu była wizyta w Jednostce Straży Pożarnej w Lublinie. Zaprezentowano nam zjazd na linie z wysokości oraz wyposażenie samochodów strażackich. Najbardziej podobało się dzieciom samodzielne polewanie wodą z węży strażackich.
Dodane przez Nauczyciel dnia padziernika 12 2019 13:54:13
14 pażdziernika 2019 roku - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
14 października 2019 roku (poniedziałek) - Dzień Edukacji Narodowej - dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Świetlica szkolna pracuje według planu.
Drodzy Nauczyciele ! Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.
Wszyscy nasi Kochani Nauczyciele,
dla swoich uczniów cierpliwości macie wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany,
przeogromny bukiet życzeń dzisiaj Wam składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe, z uczniowskich serc płynące,
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.
Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,
mało zmartwień i dużo radości.
Uczniów do nauki zawsze gotowych
oraz wielu sukcesów zawodowych!
Ze wszystkich uczniów zadowolenia
oraz wielu marzeń do spełnienia.
SAMORZĄDZIK KLAS I-III
Uczniowie klasy III a, pod kierunkiem p. Małgorzaty Paluch - przygotowali piękne laurki z okazji Dnia Edukacji Narodowej,które przedstawiciele Samorządziku klas I-III, wręczali nauczycielom oraz pracownikom oświaty i obsłudze szkoły.
Samorząd Uczniowski przygotował dla Dyrekcji, Nauczycieli i pracowników naszej szkoły, montaż słowno - muzyczny, a Dyrektor szkołyp. Andrzej Pastuszak wręczył Nauczycielom nagrody.
Dodane przez Nauczyciel dnia padziernika 11 2019 16:03:29
Obchodzimy ciąg dalszy - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i bierzemy udział w II edycji konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
Bierzemy udział w II edycji konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który inspiruje dzieci do codziennego czytania. Wspólnie wykonaliśmy dekorację klasy, Słodziakowe drzewo oraz mieszkańców leśnej polany - zwierzęta żyjące w lesie, używając materiałów z recyklingu.
11 października 2019 roku- Uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak obchodzili ciąg dalszy - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Zaprosiliśmy bibliotekarkę szkolna p. Magdalenę Kosidło , która czytała nam fragmenty książki Renaty Piątkowskiej - "Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany". Z uwagą słuchaliśmy fragmentów książki, mówiących o przyjaźni, życzliwości i koleżeństwie oraz wzajemnej pomocy. Pani Magdalena wręczyła uczniom - Dzienniczki postępów czytania, w których rodzice będą poświadczać 10 minutowe czytanie swoich dzieci przez 21 dni. Za każde codzienne, poświadczone przez rodzica 10 minut czytania książek - uczniowie dostaną naklejki ze Słodziakami, a może znów wygrają maskotkę Słodziaka, albo dzięki naszemu udziałowi Szkoła dostanie voucher w kwocie 3000 na nowe książki do szkolnej biblioteki.
Spróbujemy !
Bibliotekarka szkolna nawiązała również do obchodzonego wczoraj czyli 10 października Światowego Dnia Drzewa - rozłożystego dębu - domu mieszkańców Leśnej polany.
Jest to międzynarodowa i spontaniczna akcja sadzenia drzew, a takżepromocja zieleni, mająca na celu zwiększyć świadomość ekologiczną w społeczeństwie. W dzisiejszych czasach coraz więcej terenów zielonych zastępujemy betonowymi konstrukcjami, parkingami czy placami. Traci na tym nie tylko krajobraz, ale także człowiek, gdyż coraz mniej obcujemy z przyrodą, a coraz częściej żyjemy w zanieczyszczonych miejscach. Zapominamy, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przeciwko pyłom, śmieciom czy też hałasowi.
To ogólnoświatowe święto wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie miłośnika przyrody, który zaapelował do rodaków, by 10 kwietnia 1872 r. posadzili drzewa i od tamtej pory na całym świecie w dniu 10 października na całym świecie sadzone są drzewa.Uczniowie naszej klasy również posadzili drzewo - może w przyszłości wyrośnie z niego równie rozłożysty dąb - jak na Leśnej polanie - mieszkanie dla wielu gatunków ptaków i wiewiórek, a nam będzie przypominało o tym, że należy dbać o przyrodę, aby mieć czyste i świeże powietrze.
Uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią.
Dodane przez Nauczyciel dnia padziernika 10 2019 15:10:43
Dnia 10 października 2019 roku - uczniowie klasy II a, z wychowawczynią p. Bożena Rejniak, II b, z wychowawczynią p.Jolantą Majewską oraz II c , z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak byli na wycieczce w Bałtowie. Zwiedzanie zaczęliśmy od zwiedzania prehistorycznych mieszkańców Parku Jurajskiego - dinozaurów żyjących w poszczególnych okresach naszej ery. Następnie oglądaliśmy zwierzęta żyjące w wodzie w Prehistorycznym Oceanarium, w którym przeżyliśmy trójwymiarowy atak rekina. Potem udaliśmy się do zagrody wiedźmy i jej domu tzw. Sabatówki. Czarownica opowiadała nam różne historie, pokazywała przeróżne zioła, którymi się leczy. Uczniowie rozpoznawali różne nasiona. Zjedli małe co nieco - zakupione desery, ciastka , wypili shake, Potem udaliśmy się na pyszny obiad - kotlecik z frytkami i surówką. Po obfitym obiedzie udaliśmy się school busem zwiedzać Zwierzyniec Bałtowski, w którym zobaczyliśmy liczne gatunki zwierząt - jelenie, wielbłądy, kozy, lamy, żubry. strusie, Emu, kaczki, daniele, dziki i wiele innych. Dopełnieniem naszej wycieczki było oglądanie filmu w Kinie Emocji Cinema 5 D, w którym wiało, padało, trzęsło, szurało i trzaskało - udaliśmy się w podróż różnymi pojazdami, w różne epoki oraz przeżyliśmy atak dinozaurów, ale dzięki sprytowi pilota, który nas wiózł - udało nam się unikać zderzeń i nikomu nic się nie stało. Wycieczka była bardzo udana, pełna emocji, ale wszyscy byli zachwyceni - mimo małego deszczyku, który nas pokropił podczas oglądania zamków i pałaców , w tzw. Parku Miniatur Polska w Miniaturze.
Dodane przez Nauczyciel dnia padziernika 10 2019 14:26:29
Uczniowie klasy II c biorą udział w akcji CODE WEEK 2019
Uczniowie klasy II c, pod kierunkiem p. Iwony Pastuszak poznają podstawy kodowania i programowania. Zapoznają się z historią Code Week. Poznają matę do kodowania z kolorowymi kubeczkami i krążkami do nauki dodawania i odejmowania w zakresie 20, możliwości gier i zabaw oraz nauki podstaw kodowania i programowania. Uczniowie tworzą własne kody, kodują i odszyfrowują zakodowane obrazy oraz słowa i zdania za pomocą kodów. Tworzą kody do gier i ćwiczeń. samodzielnie tworzą trasy dla Ozobotów i Photona, dzięki czemu poprzez zabawę i twórczą aktywność świetnie się bawią a dzięki temu zdobywają nowe wiadomości i umiejętności, tak potrzebne w rzeczywistości, w której nowości techniczne są innowacyjnością naszych czasów.
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 26 2019 15:28:10
Laureaci konkursu "Zachowaj Trzeźwy Umysł" - uczniowie klasy II c .
Dnia 4 października 2019 roku o godzinie 12.30 w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej odbyło się ogłoszenie przez Gminną Komisję d/s Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niedrzwicy Dużej oraz wręczenie Dyplomów i nagród w Konkursie "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019" , organizowanym pod hasłem"Ja za 20 lat " - Laureatami konkursu zostali - Uczniowie klasy II c:
Królikowski Dawid
Oleszek Kacper
Paluch Martyna
Wałachowska Dorota
Wojtysiak Oliwia
- wychowawczyni Iwona Pastuszak.
Wręczenia Dyplomów i nagród w imieniu Wójta Gminy Niedrzwica Duża - p. Ryszarda Golca, dokonał - Zastępca Wójta - p. Łukasz Czarnomski , Sekretarz Gminy - p. Renata Leszcz oraz Dyrektor OPSw Niedrzwicy Dużej p. Elżbieta Kędziora. Między innymi wśród działań Gminnej Komisji d/s Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niedrzwicy Dużej to również twórczość naszych uczniów , którzy chętnie i licznie - co roku biorą udział w tego typu akcjach i konkursach - przyczyniła się do przyznaniamedalu dla naszej Gminy - za wyjątkową aktywność i podejmowanie godnych naśladowania działań w dziedzinie profilaktyki alkoholowej i narkotykowej.
Kliknij w link poniżej - zostaniesz przeniesiony na stronę naszejGminy - więcej o konkursie - kliknij link poniżej !
W Dniu Waszego święta - każda dziewczynka o Was pamięta.
Drogi bracie, kuzynie, kolego !
- życzymy Wam wszystkiego Naj! Naj! Najlepszego!
Dużo zdrowia, uśmiechu dnia każdego, życia miłego.
Piątek i szóstek w szkole, wiele koleżanek i kolegów, mniej życia w biegu.
Tego życzą Wam wszystkie dziewczynki, ażeby śmiały Wam się minki............ to.........
Abyście czyści i pachnący byli, salę szkolną wietrzyli,
śmieci wynosili i najważniejsze - do szkoły po nauki w radosnych podskokach pędzili.
Koleżanki z klas I-III
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 25 2019 14:48:05
Mamy mobilną pracownię multimedialną dla uczniów klas I-III - ogłoszono wyniki konkursu OSE Wyzwanie w konkursie "Smart szkoła"
Drodzy Uczniowie klas I-III !
Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu OSE Wyzwanie dokonała rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. " Smart szkoła" i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego oraz lubelskiego i właśnie uczniowie naszej szkoły z klas II i III, również licznie wzięli w nim udział. Tworząc piękne prace plastyczne pt. Moja Smart szkoła” – przedstawiali środkami wyrazu plastycznego – swoje wyobrażenie jak powinna wyglądać nowoczesna szkoła. I właśnie nasza szkoła znalazła się na Liście laureatów konkursu. Jury bardzo podobała się praca Piotra Mierzwy, ucznia klasy II c – zdobyła dla uczniów klas I-III - Pracownię multimedialną.
Brawo Piotr ! – Gratulujemy Ci sukcesu i dziękujemy – uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 23 2019 15:38:48
Uczniowie klasy III b na wycieczce w Piekarni GS Niedrzwica Duża.
16.09.2019 roku odbyła się wycieczka uczniów klasy III b
do Piekarni GS w Niedrzwicy Dużej, pod opieką wychowawczyni p. Barbary Niezgody oraz rodziców.
Uczniowie brali udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez piekarnię „Promocja pieczywa wśród młodzieży w Światowym Dniu Chleba”.
Dzieci miały okazję poznać pracę piekarza i obejrzeć urządzenia niezbędne do produkcji pieczywa. Ubrani w firmowe koszulki i czapeczki wykonaliśmy własne wypieki. Nasze chałki miały twórcze kształty i były bardzo smaczne. Uczestniczyliśmy w wykładzie o zdrowym odżywianiu i oglądaliśmy prezentację. Na koniec wizyty otrzymaliśmy upominki. Dziękujemypani Małgorzacie Krysa i Ludwice Chamera za zaproszenie do piekarni i miłe przyjęcie.
Ale było „pysznie”!
Dziękujemy - Uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią p. Barbarą Niezgodą
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 18 2019 15:18:09
Uczniowie klasy II c na edukacyjnej wystawie pająków i skorpionów w GOKSiR
W dniu 13 września 2019 rokuuczniowie klasy II c , z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak byli na edukacyjnej wystawie żywych pająków i skorpionów! w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej.
Pośród ponad 50 okazów na wystawie uczniowie zobaczyli m.in.: najbardziej jadowitego pająka świata, „czarną wdowę” (Latrodectus mactans), największego „goliata olbrzymiego” (Theraphosa blondi) oraz „skorpiona cesarskiego” (Pandinus imperator). Budowa terrariów gwarantuje pająkom oraz skorpionom warunki zbliżone do tych, w jakich żyją w swoim naturalnym środowisku. Bogate opisy i tablice informacyjne pozwoliły dobrze poznać bohaterów wystawy.
Wszystkich zainteresowanych po wystawie oprowadził przewodnik. Ekspozycja dała niepowtarzalną okazję do skonfrontowania z rzeczywistością nieprawdziwych i obiegowych opinii na temat pająków i skorpionów; nauczyła, że stworzenia te wcale nie są takie straszne, wyjaśniła dlaczego skorpiony świecą w UV, czy jad pająków jest naprawdę groźny, czy też co odróżnia insekty od pajęczaków. Taka wystawa zaspokoiła ciekawość amatorów, miłośników, pasjonatów jak i profesjonalnych hodowców tych niezwykłych stworzeń. Zamknięte szklane terraria zapewniły bezpieczeństwo i pozwoliły na filmowanie oraz fotografowanie prezentowanych okazów.
Uczniowie klas III również zwiedzili Edukacyjną wystawę pająków w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej.
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 17 2019 15:12:57
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Nauczyciel 19 grudnia 2007 15:29:27 Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.