W Dniu Waszego święta - każda dziewczynka o Was pamięta.
Drogi bracie, kuzynie, kolego !
- życzymy Wam wszystkiego Naj! Naj! Najlepszego!
Dużo zdrowia, uśmiechu dnia każdego, życia miłego.
Piątek i szóstek w szkole, wiele koleżanek i kolegów, mniej życia w biegu.
Tego życzą Wam wszystkie dziewczynki, ażeby śmiały Wam się minki............ to.........
Abyście czyści i pachnący byli, salę szkolną wietrzyli,
śmieci wynosili i najważniejsze - do szkoły po nauki w radosnych podskokach pędzili.
Koleżanki z klas I-III
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 22 2018 14:44:34
29 września 2018 roku - Uczniowie klas I-III biorą udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania oraz Ogólnopolskim konkursie czytelniczym dla klas I-III
Uczniowie klas I-III przyłączyli się do świętowania 29 września - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W naszej szkole koordynatorami akcji są: bibliotekarka szkolna p. Magdalena Kosidło i p. Grażyna Antoń, które pragną zachęcić wszystkich uczniów klas I-III do czytania książek i wzięcia udziału w konkursie - prace uczniów mogą być stworzone w zależności od poziomu:
• Klasy I rysują swoje historie
• Klasy II tworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów)
• Klasy III piszą krótkie historie i je ilustrują.
Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Przykład takich działań to konkurs „Piórko”, który jest nie tylko szansą dla debiutujących pisarzy i ilustratorów na wydanie swojej pierwszej książki, ale także, dzięki zasięgowi sieci Biedronka i przystępnej cenie zwycięskich publikacji, umożliwia tysiącom rodzin nabycie wartościowych i pięknie wydanych książek.
Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
"Czytajmy dzieciom bajki, wiersze, opowiadania. Czytajmy im dobre książki. To chyba najprostszy sposób, by rozbudzić ich wyobraźnię i zainteresowanie otaczającym nas światem. A jeśli książka wywoła na buzi dziecka uśmiech, to możemy być pewni, że daliśmy mu najpiękniejszy prezent - zachęca Renata Piątkowska, autorka książki "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków".
Sieć sklepów Biedronka ogłasza konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.
Wspólnie z nauczycielami i starszymi kolegami uczniowie będą odkrywać fascynujący świat literatury. Czytajmy również w domu – przynajmniej przez 10 minut każdego dnia. Dlatego do współpracy zapraszamy także rodziców. Na kolejnym etapie dzieci wykonają różnorodne prace dotyczące dalszych losów bohaterów książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”:
• uczniowie klas I - narysują swoje historie ( uczniowie rysują indywidualnie)
• uczniowie klas II - stworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów na formacie A 3 z wykorzystaniem różnych technik)
• uczniowie klas III - napiszą krótkie historie i je zilustrują ( uczniowie wykonują zadania indywidualnie w zależności od pomysłów np. w formie lapbooka)
Prace należy wykonać do końca września. Wówczas też zorganizujemy wspólnie obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania połączone z wystawą prac i losowaniem nagród dla najbardziej zaangażowanych.
W konkursie nagrodzone zostanie 15 prac, których autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki.
Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 19.11.2018
Serdecznie zapraszamy!
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 22 2018 14:42:38
22 października / poniedziałek/ 2018 roku - nasza klasa III b odwiedziła miejscową piekarnię GS przy ul. Spółdzielczej w Niedrzwicy Dużej.Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez pracowników piekarni panie Małgorzatę Krysę i p. Ludwikę Chamera. Zapoznano nas z wyposażeniem piekarni, technologią wypieku pieczywa . Oglądaliśmy ważenie ciasta i ręczne formowanie bochenków chleba przez piekarzy, wjazd bochenków do pieców elektrycznych i tradycyjnych węglowych. Największą atrakcją było własnoręczne formowanie chałek przez dzieci i oczekiwanie na wypiek swoich produktów. Próbowaliśmy naszego , tradycyjnego pszennego chleba. Mogliśmy również dokonać zakupów świeżego, jeszcze cieplutkiego pieczywa. Na pamiątkę wizyty dostaliśmy w prezencie oprócz naszych chałek, gadżety: znaczki odblaskowe, długopisy. Pełni wrażeń , z przekonaniem o ważności i trudach pracy piekarza powróciliśmy do szkoły na dalsze zajęcia. Dziękujemy - Uczniowie klasy III a - z wychowawczynia p. Grażyną Antoń
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 22 2018 14:42:30
Sprzątanie świata przez zespół projektowy rozwijający przyrodniczo.
28.09.2018 roku - uczestnicy zajęć projektowych, rozwijających przyrodniczych, włączyli się czynnie w akcję "Sprzątania świata". Zaopatrzeni w ochronne rękawiczki oraz worki z zaangażowaniem sprzątali teren przed szkołą. Worek nie zapełnił się, ale i tak dzieci zauważyły, że ten śmietnik pozostawili ich szkolni koledzy. Dbajmy o czystość w swoim najbliższym otoczeniu. Dbanie o środowisko zaczyna się od własnego podwórka.
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 21 2018 13:59:25
PROGRAM WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NIEDRZWICY DUŻEJ 2018/2019
Zaopiniowany przez Radę Pedagogiczną i uchwalony przez Radę Rodziców w dniu 11.września 2018 roku.
„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to ażeby bardziej był , a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez wszystko co posiada umiał bardziej i pełniej być człowiekiem to znaczy ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim ale i dla drugich” Jan Paweł II Strona 1 z 14
Spis treści
1. Założenia ogólne programu.
2. Cele programu
3. Charakterystyka środowiska szkolnego
4. Diagnoza sytuacji edukacyjno - wychowawczej
5. Koncepcja wychowawcza. Wzorcowy model wychowanka.
6. Zadania wychowawcy klasy
7. Zasady współpracy wychowawczej z rodzicami
8. Zasady współpracy z samorządem lokalnym oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz dzieci i młodzieży 9. Metody i formy realizacji
10. Ewaluacja
11. Harmonogram działań edukacyjno – wychowawczych w ujęciu tabelarycznym
Wstęp
Pragniemy być szkołą przyjazną rodzinie, bliską młodemu człowiekowi, który wśród nauczycieli znajdzie wychowawców, przyjaciół, mistrzów – gotowych oddać swój czas, zapał, wiedzę i serce, aby służyć innym. Chcemy być szkołą, która rozwija zainteresowania i talenty młodych ludzi nie tylko w ramach zajęć lekcyjnych, ale także w kołach zainteresowań, wycieczkach turystyczno – krajoznawczych, w kontaktach z innymi ludźmi, stwarza wszystkim uczniom jednakowe warunki do wszechstronnego rozwoju osobowego i zdobywania wiedzy zgodnie z ich możliwościami intelektualnymi. Jesteśmy gotowi do współpracy z samorządem lokalnym, parafią, ośrodkiem kultury, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami wspomagającymi kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży. Program wychowawczo – profilaktyczny adresowany jest do uczniów, rodziców, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Nasz program został opracowany w oparciu o dokumenty:
1. Statut Szkoły
2. Konstytucję RP
3. Ustawę o systemie oświaty
4. Rozporządzenie MEN w sprawie podstawy programowej.
5. Roporządzenie MEN w sprawie udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
6. Karta Nauczyciela
7. Konwencja o Prawach Dziecka
8. Powszechna Deklaracja Praw Człowieka
Cały PROGRAM WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NIEDRZWICY DUŻEJ 2018/2019 czytaj dalej - pod kreską:
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 21 2018 13:50:46
Uczniowie klas III na wycieczce "Szlakiem ginących zawodów"
26.09.2018 roku - klasy trzecie uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej "Szlakiem ginących zawodów". Zwiedziliśmy mini zoo w Wojciechowie. Bawiliśmy się na placu zabaw. Poznaliśmy miejsce i specyfikę pracy kowala. Nasz kolega pomógł nawet kowalowi wykonać pamiątkową podkowę. W Bęczynie zwiedziliśmy pracownię garncarza oraz podziwialiśmy jego zręczność podczas tworzenia glinianych dzbanków. Zaopatrzeni w pamiątkowe wytwory pracy kowala i garncarza, pełni wrażeń, wróciliśmy do szkoły.
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 21 2018 13:45:25
W dniu 17 września 2018 roku, w Niedrzwicy Kościelnej odbyło się Święto Ziemniaka. Uczniowie klasy II a, pod opieką p. M. Paluch przygotowali krótki występ, w którym zaśpiewali piosenki i zatańczyli taniec z kapeluszami. Występy bardzo się podobały, a dzieci otrzymały gromkie brawa i drobne prezenty.
W czasie festynu zostały również ogłoszone wyniki konkursu w ramach akcji "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Laureaci tego konkursu: Alicja Wójcikkl. III a, Przemysław Drewniak kl. II a, Zuzanna Kurzyna kl. III b - otrzymali drobne upominki, a szkoła i p. M.Paluch dyplomy uczestnictwa w akcji. Laureatom gratulujemy !
M.Paluch
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 21 2018 13:38:06
Zbierasz Ty - Zbieram ja !
Wszyscy razem zbieramy i niepełnosprawnym pomagamy.
Już przez kolejny rok kontynuujemy akcję zbierania plastikowych nakrętek.
Dzięki tej akcji pomożemy dzieciom niepełnosprawnym potrzebującym bardzo drogiego sprzętu do rehabilitacji i poruszania się.
Gorąco zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej akcji i wrzucania plastikowych nakrętek do specjalnie oznakowanych pojemników znajdujących się na korytarzu starej szkoły oraz w stołówce szkolnej.
Samorządzik klas I-III.
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 21 2018 13:37:47
Jedz owoce i warzywa, bo w nich siła jest prawdziwa!
Bądź mistrzem w zjadaniu owoców i warzyw !
Komisja Europejska uruchomiła nowy program Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce w szkole”. Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (75%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (25%).
W Polsce program skierowany jest do uczniów klas I-V szkół podstawowych.
Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.
Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:
Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego oraz soku.
W ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe i zdrowe.
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 21 2018 13:37:35
Statut Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 7. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej
Statut Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 7. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej umieszczony jest na stronie Szkoły Podstawowej pod adresem strony: www.spniedrzwicad.h2.pl w zakładce dokumenty szkolne oraz czytaj pod kreską .....
Dodane przez Nauczyciel dnia wrzenia 14 2018 07:29:05
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Nauczyciel 19 grudnia 2007 15:29:27 Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.