Zakładka klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Czerwca 20 2024 09:40:01
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 545
Najnowszy Użytkownik: Gosia
kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Imieniny
Witamy
Witamy Cię w zakładce klas I-III Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej. Klasy I-III to My. My to - wszyscy uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami - Wszyscy razem się wspieramy i w klasach I-III wspólnie z wychowawcami klas I-III działamy. Obejrzyj naszą galerię zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych. Stronę redaguje nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej - Iwona Pastuszak.
Edukacja wczesnoszkolna ty my - klasy I-III


Nasze motto to słowa wypowiedziane przez Janusza Korczaka:

,,Dzieci już są ludźmi, mają swoje prawa, dążenia, oczekiwania
i stosunki z nimi trzeba układać na zasadzie współdziałania i współpartnerstwa.”

Edukacja wczesnoszkolna to pierwszy etap edukacji szkolnej. To klasy I - III.

W roku szkolnym 2023/24 - obejmuje 3 klasy pierwsze, 2 klasy drugie i 3 klasy trzecie.

W Edukacji wczesnoszkolnej pracuje obecnie 8 wysoko kwalifikowanych nauczycieli z bogatym doświadczeniem.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 7.Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej – mgr Andrzej Pastuszak

Zastępca dyrektora - mgr Renata Szymańska.

Klasa I a wychowawczyni klasy - mgr Anna Wójcik

Klasa I b
wychowawczyni klasy mgr Barbara Niezgoda

Klasa I c wychowawczyni klasy - mgr Małgorzata Paluch


Klasa II a wychowawczyni klasymgr Anna Dymitrak

Klasa II b
- wychowawczyni klasy mgr Agnieszka Rudzka

Klasa II c
- wychowawczyni klasy mgr Anna Drewniak – Janczarek

Klasa III a
wychowawczyni klasymgr Jolanta Majewska

Klasa III b wychowawczyni klasymgr Iwona Pastuszak

Nauczyciel języka angielskiego w klasach I - III
- mgr Marzena Musińska - Niezgoda

Nauczyciel religii w klasach I -III - mgr Anna Malarczyk.

Edukacja informatyczna w klasie I a - mgr Anna Dymitrak, w pozostałych klasach I, oraz II i III - mgr Renata Szymańska .

Bierzemy udział w różnych formach doskonalenia, służących własnemu rozwojowi oraz podniesieniu poziomu pracy szkoły.
Każde dziecko dla nas jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Dbamy o to, aby czuło się ważne i miało poczucie swojej wartości.
Już od pierwszych zajęć podejmujemy działania sprzyjające wzajemnemu poznaniu się dzieci. Proponujemy im zabawy, które uczą dostrzegania drugiego człowieka, akceptowania jego inności, szanowania jego potrzeb i tolerowania odmiennych upodobań. Uważamy, że zbudowanie u dzieci poczucia bezpieczeństwa, zaufania i akceptacji to droga do sukcesów dydaktycznych i wychowawczych każdego ucznia.

MY –nauczyciele Edukacji wczesnoszkolnej staramy się aby zapewnić dzieciom :
· możliwość zrozumienia i uznania dla ich wysiłków oraz dla ważności poruszanych przez nich spraw;
· stosowanie różnorodnych form zajęć wzbudzających zaciekawienie i zaangażowanie uczniów w temat;
· stwarzanie sytuacji, w których każde dziecko będzie mogło się swobodnie wypowiedzieć i będzie wysłuchane;
· pobudzanie uczniów do aktywności w szukaniu pozytywnych rozwiązań i w podejmowaniu prób nowych sposobów zachowania.

Naszym marzeniem jest, aby dzieci coraz częściej mówiły MY
a nie tylko JA- uczeń, TY- nauczyciel..

,,Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza”

(Maria Kownacka)
darmowy hosting obrazków

Wycieczka klas trzecich na Farmę Iluzji w Mościskach
Uczniowie klasy III a, z p. Jolantą Majewską oraz klasy III b z p. Iwoną Pastuszak odwiedzili Edukacyjny park rozrywki "Farmę Iluzji" i wspólnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Były różnorodne zabawy animacyjne, place zabaw, iluzje i gry zręcznościowe. Wszyscy wspólnie się bawili i miło razem czas spędzili.


Gminny Konkurs Matematyczny w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej
5 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. W konkursie uczestniczyło 5 dwuosobowych zespołów z terenu naszej Gminy. Naszą Szkołę reprezentowali: Cyprian Kuśmierczuk z klasy III a, wychowawczyni p. Jolanta Majewska oraz Mateusz Pawlus z klasy III b, wychowawczyni p. Iwona Pastuszak. Indywidualnie II miejsce zajął - Cyprian Kuśmierczuk z klasy III a, zaś nasza szkoła jako zespół zajęła III miejsce. Brawo ! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dzień Dziecka w klasie III b
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy III b byli na Warsztatach robienia pizzy w Pizzerii Szkatuła. Dziękujemy Panu Gustawowi za fachowy instruktaż robienia pizzy i przepyszną pizzę, która każdy z nas mógł własnoręcznie przygotować. W tym dniu uczniowie bawili się na Gminnym placu zabaw, puszczali bańki przed szkołą oraz rozgrywali gry i zabawy na sali gimnastycznej. Od Rady Rodziców otrzymali batony i balony. Dziękujemy


Apel o książce w wykonaniu uczniów klasy III b
Uczniowie klasy III b, pod kierunkiem p. Iwony Pastuszak przygotowali "Apel o książce". Były wiersze, piosenki i zagadki o książce. Uczniowie odgadywali bohaterów ksiażek oraz wspólnie kończyli rozpoczęte przez uczniów klasy III b - dzieła literackie. Wszyscy uczniowie z klas I-III wykazali sie doskonałą znajomoścą treści książek i ich głównych bohaterów, co ogromnie cieszy, że w dobie wspólczesnej technologiii - jednak uczniowie czytają książki.
Podczas "Apelu o książce " zaprezentowali się laureaci XII Szkolnego Konkursu Logopedyczno - Czytelniczego " Posłuchaj, jak pięknie czytam " uczennice: kl. III a Łucja Bednarz oraz Dominika Pietrzak z kl. II a oraz laureaci Konkursu Recytatorskiego - Klaudia Rosińska i Marcel Polak z kl. I b.Majowe Święta1 maja - Święto Pracy

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja1 maja - Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku, corocznie 1 maja. W Polsce 1 maja ogłoszono świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.

Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 r. w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto państwowe obchodzone od 2004, wprowadzone na podstawie ustawy z 20 lutego 2004.
2 maja 1945 roku, żołnierze polscy zawiesili biało-czerwony sztandar na kolumnie Siegessäule w Berlinie w trakcie zdobywania tego miasta. Senat RP w uchwale z dnia 12 lutego 2004 r. ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu święto zmieniono na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.


233 lata temu - 3 maja 1791 r. - Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.Według prof. Henryka Samsonowicza, Konstytucja 3 Maja stanowi ważny element pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota istnieć nie może. Jego zdaniem, Polska odzyskiwała niepodległość trzykrotnie: właśnie 3 maja 1791 roku, oraz 11 listopada 1918 roku i 4 czerwca 1989 roku.
Konstytucja 3 Maja, będąca skutkiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Polsce po I rozbiorze (1772), pozostawiała w Polsce ustrój stanowy, wprowadzając jednak pewne zmiany. Zmniejszono wpływy polityczne magnaterii na zarząd kraju poprzez wykluczenie z sejmików szlachty nie posiadającej ziemi, będącej warstwą najbardziej podatną na wpływy i przekupstwo.
W prawie wyborczym feudalny cenzus urodzenia szlacheckiego zastąpiono cenzusem posiadania.

Czytaj więcej pod kreską....Przekaż 1,5 % swojego podatku naszej szkole.
Drodzy Rodzice !
W ramach akcji Twoja Szkoła organizowanej przez fundację ROSA, pragniemy Państwa zachęcić do przekazania 1,5 % podatku na rzecz naszej szkoły.
Zgromadzone środki zostaną między innymi spożytkowane na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania, jakże niezbędnego do zagwarantowania dzieciom edukacji na najwyższym poziomie.
Wspierając naszą szkołę, nie uszczuplicie swojego budżetu, a państwa dzieci będą korzystać z nowszego sprzętu i oprogramowania.

Każda szkoła oznaczona jest specjalnym identyfikatorem ( 127813), dzięki czemu możliwe jest przekazanie darowizny konkretnej placówce szkolnej,
w szczególności tej w której uczą się Państwa dzieci.
Informacje o akcji Twoja Szkoła oraz sposobie wypełniania deklaracji można znaleźć pod adresem: na stronie fundacji http://www.fundacjarosa.pl/1_procent_podatku.html

Wpisujemy nazwę OPP FUNDACJA ROSA numer KRS 0000207472 , kwotę jaką przekazujemy naszej szkole i numer identyfikacyjny naszej szkoły 127813

Prosimy uzupełnić formularz PIT według poniższego wzoru:
Z góry dziękujemy za każdą przekazaną kwotę - Uczniowie klas I-III

Świąteczny czas w naszej szkole ...


Przerwa świąteczna trwa od czwartku (28.03.2024) - do wtorku (2.04.2024) - do szkoły wracamy w środę 3 kwietnia 2024 roku.

Na ten świąteczny czas ...

Z okazji Świąt Wielkanocnych - Uczniowie klas I-III, życzą Wszystkim Nauczycielom, Dyrekcji, Osłudze szkoły, Uczniom i ich Rodzicom oraz wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły - dużo zdrowia, wiary i nadziei. Niech ten świąteczny czas - będzie wypełniony - spokojem i radością, które pozwolą z ufnością patrzeć w przyszłość !Niech Wam Mili – Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie będzie wiosennie, słonecznie, świątecznie!
Niech cieszą Wasze oczy, kolorowe pisanki i wielkanocne baranki.
Niech się w śmigus – dyngus, woda na Was leje, a wielkanocny Zając -przyniesie radość i nadzieję.
W Święta życzymy Wam - kolorowych jajeczek, wełnianych owieczek, kicających króliczków,
dużo jedzenia w koszyczku i mokrych ubranek, w poniedziałkowy poranek!


Uczniowie klas I-III.Uczniowie klas III na wycieczce w Lublinie.
Uczniowie klas III z wychowawcami p. Jolanta Majewską, p. Iwoną Pastuszak oraz p. Teresą Pyc -byli na wycieczce w Lublinie, w Cinema City Felicity obejrzeli opowieść bohaterstwie i prawdziwej przyjaźni, pt. "Pies i kot". Uczniowie obejrzeli nowy Dworzec Metropolitarny w Lublinie. W drodze szukaliśmy pierwszych oznak wiosny. Niespodzianką rodziców z okazji klasowego Dnia Kobiet była wizyta w McDonald's. Dziękujemy!8 marca - Dzień Kobiet


8 marca - Dzień Kobiet - wielki dzień - Waszego święta
więc Samorządzik klas I-III
o Was - drogie Panie i Dziewczęta - pamięta,
więc z okazji Dnia Kobiet
składamy Wam moc życzeń:
stu lat życia, uśmiechu, zdrowia, radości,
mnóstwa prezentów, wspaniałych gości,
przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych
oraz uśmiechu wesołego
i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!
- życzą chłopcy z klas I-III


Dni otwarte w naszej szkole
5 marca 2024 roku był Dniem otwartym dla Przedszkolaków, którzy zwiedzili naszą szkołę i poznali edukacyjne atrakcje naszej placówki. Przedszkolaki z ofertą edukacyjną naszej szkoły zostały zapoznane przez p. Dorotę Rusek oraz p. Jadwigę Kowalską. Powitali ich Trzecioklasiści, którzy oprowadzili gości po szkole. Zaproszeni zwiedzili naszą placówkę, obejrzeli pokazy chemiczne przygotowane przez p. Justynę Polaczek, zapoznali się z księgozbiorem naszej biblioteki, w świat którego wprowadziła ich p. Anna Paluch. Zabawę rozpoczęli w pracowniach informatycznej wraz z p. Renatą Szymańską oraz w pracowni kodowania i podstaw programowania dla klas I-III, z p. Iwoną Pastuszak. Uczniowie klasy III a pod kierunkiem p. Jolanty Majewskiej powitali ich specjalnie przygotowanym koncertem oraz balonami. Uczniowie klasy III b, pod kierunkiem p. Iwony Pastuszak - zapoznali przyszłych pierwszoklasistów z możliwościami Skribotów, Genibotów, Ozobotów i Photonów. Pod koniec wizyty Przedszkolaki degustowały Muffinki, przygotowane przez Panie kucharki naszej szkoły. Dziękujemy !

Wszyscy uczestnicy bardzo wesoło czas spędzili i przyszłych Uczniów do naszej szkoły zaprosili !Strona 1 z 134 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudnia 2007 15:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-20051316742 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn