Zakładka klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów February 03 2023 02:05:34
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 545
Najnowszy Użytkownik: Gosia
kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Imieniny
30 października - zmiana czasu na zimowy.
Zmiana czasu letniego na zimowy nastąpi dnia 30 pażdziernika 2022 r. W nocy z soboty na niedzielę wskazania zegarków przesuwamy z godz. 3:00 na 2:00 .ŚPIMY GODZINĘ DŁUŻEJ!


31 10.2022 r. - zgodnie z Kalendarzem Roku Szkolnego 2022/2023, jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
31.10.2022 roku - (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Jest to pierwszy z 8 dni wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych - w roku szkolnym 2022/23 - podstawa prawna: Rozporządzenie MENiS w sprawie organizacji roku szkolnego.

Ustalone dodatkowe - dni wolne od zajęć w naszej szkole:

31 października 2022 roku

2 maja 2023 roku

23 - 24 - 25 maja 2022 roku - Egzaminy uczniów klas VIII - dni wolne dla uczniów klas I-VII

9 czerwca 2023 roku


Ślubowanie uczniów klas I


Dnia 27 października 2022 roku , w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas I Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej.

Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły - przez Wójta Gminy Niedrzwica Duża p. Ryszarda Golca, Dyrekcję szkoły p. Andrzeja Pastuszaka oraz p. Renatę Szymanską Tym samym uczynili zadość tradycji szkolnej i stali się pełnoprawnymi członkami wspólnoty uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej.
Świadkami tego ważnego i niezwykłego wydarzenia byli Przedstawiciele Samorządziku Uczniowskiego klas II, Uczniowie klas II oraz Rodzice uczniów klas I. Uczniowie zaprezentowali się wierszami i piosenkami.
Uroczystość ślubowania zakończyła się wręczeniem podarunków - słodyczy i przyborów szkolnych dla pierwszaków , by pamięć o tym dniu jak najdłużej pozostawała w ich wspomnieniach.

Bardzo dziękujemy za słodycze i upominki - Wójtowi Gminy p. Ryszardowi Golcowi, Dyrektor OPS - p. Elżbiecie Kędziora, firmom: BRUKDOM oraz ALFA-BET z Niedrzwicy Dużej, Radzie Rodziców, Pani Renacie Pastuszak za piękne zdjęcia , Samorządzikowi klas II i III Rodzicom za pyszne poczęstunki.

Wypróbuj i Ty - Jak w 3 minuty nauczyć się tabliczki mnożenia?

18 października - Światowy Dzień Owoców i Warzyw!


18 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Owoców i Warzyw!

Owoce i warzywa są źródłem wielu witamin i składników mineralnych, można je spożywać na surowo, gotowane, mrożone, a także w postaci przetworów np.: soków, dżemów, sałatek, itp. Warzywa i owoce, obok aktywności fizycznej, zajmują najważniejsze miejsce w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Stanowiąc podstawę zbilansowanej codziennej diety, kompleksowo wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. 18 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Owoców i Warzyw - jednak, aby zachować zdrowie i witalność powinniśmy świętować tak codziennie - zjadając zarówno owoce jak i warzywa ! .


Warzywa, owoce, a także ich przetwory, takie jak soki, powinny być w naszej diecie obecne każdego dnia. Przynoszą korzyści nie tylko dla zdrowia, ale ich uprawa zapewnia miejsca pracy milionom rolników na całym świecie, a ich rodzinom utrzymanie. Te dwa przekazy zostały wpisane w aktualną politykę ONZ, która ogłosiła rok 2021 Międzynarodowym Rokiem Owoców i Warzyw. Przez najbliższe 12 miesięcy Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) będzie zachęcać władze państw do prowadzenia edukacji nt. diety uwzględniającej warzywa i owoce. Rok Owoców i Warzyw stanie się też pretekstem do poruszenia innych ważnych tematów: zrównoważonej produkcji w rolnictwie, ograniczania strat i marnotrawstwa jedzenia - dlatego tez rozmowy na ten temat towarzyszą nam już od najmłodszych lat szkoły podstawowej. Zachęcamy wszystkich do spożywania codziennie jak największej ilości owoców i warzyw !Jedz owoce i warzywa, bo w nich siła jest prawdziwa!

Uczniowie klasy II b, pod kierunkiem p. Iwony Pastuszak, z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw - rozmawiali na temat części jadalnych roślin oraz wartości odżywczych owoców i warzyw, ukłdali rymowanki zachęcające wszystkich do spożywania owoców i warzyw każdego dnia. Przygotowali warzywne surówki, kanapki i salatki owocowe, które były bardzo smaczne i kolorowe, a przede wszystkim bardzo zdrowe !

4

Uczniowie klas I

Uczniowie klas III na wycieczce w Zamościu

Bierzemy udział w CODE WEEK 2022


Uczniowie klas I-III w ramach obchodów CODE WEEK 2022 poznają, że kodowanie i programowanie to jedne z najważniejszych kompetencji, które otwierają przed dziećmi i uczniami nowe możliwości. Nauczyciele wprowadzali elementy kodowania i programowania do zajęć dydaktyczno-wychowawczych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w edukacji. Uczniowie poznali Geniboty, Photona i Skriboty, dla których programowali zadania za pomoca kart, tabletów i instrukcji słownych. Pracowali na wirtualnych i rozłożonych w sali matach. Ćwiczyli działania matematyczne i ustawiali kubeczkowe wieże. Uzupełniali karty pracy z łamigłówkami i zadaniami dotyczącymi kodowania. Była Kubeczkowa matematyka, Ozoboty, Geniboty, Photon, SkriBoty w akcji. Tworzenie kodów i zadań on-line i off line na macie do kodowania. Oprócz rozwijania spostrzegawczości i logicznego myślenia, utrwalli także treści matematyczne i przyrodnicze dostosowane do poziomu klas I-III. Uczniowie podczas edukacji informatycznych programowali zadania i wyzwania w Akademii Uczymy Dzieci Programować oraz na stronie www.code.org

Spotkanie pierwszaków z policjantami

Dzień Nauczyciela - jest dla uczniów - dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
14 pażdziernika 2022 roku - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ( piątek) - dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

Świetlica pracuje w godz. 6.30 - 17.00.Drodzy Nauczyciele !
Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Wszyscy nasi Kochani Nauczyciele,
dla swoich uczniów cierpliwości macie wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany,
przeogromny bukiet życzeń dzisiaj Wam składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe, z uczniowskich serc płynące,
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,
mało zmartwień i dużo radości.
Uczniów do nauki zawsze gotowych
oraz wielu sukcesów zawodowych!
Ze wszystkich uczniów zadowolenia
oraz wielu marzeń do spełnienia.

SAMORZĄDZIK KLAS I-III


Strona 4 z 127 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 December 2007 15:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-20051218188 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn