21 lutego 2021 roku - obchodzono Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
,Źle mówić i pisać znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali”./Janusz Korczak/
W związku z obchodzonym w tym roku po raz dwudziesty drugi „Międzynarodowym Dnia Języka Ojczystego” – 22 lutego 2021 roku uczniowie klasy III c – wzięli udział w Quizie specjalnym Eduelo - Dzień Języka Ojczystego, w którym uczniowie sprawdzali - czy nie popełniają często spotykanych błędów językowych. Podczas zajęć uczniowie zapisywali i odczytywali łamańce językowe.
Dodane przez Nauczyciel dnia lutego 05 2021 20:14:55
Uczniowie klas I-III wzięli udział w Światowym Dniu Kota – który propaguje akcje pomocy bezdomnym kotom pod hasłem „Rasowce – dachowcom”. Dzień ten podkreśla też znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Uczniowie wykonali sylwety kotów, odkodowali koty na wirtualnych matach do kodowania oraz kartach pracy, czytali książki i wiersze o kotach . A przy okazji – trochę ćwiczyli „koci grzbiet”, który wzmacnia i rozluźnia kręgosłup.
Dodane przez Nauczyciel dnia lutego 05 2021 20:13:07
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej informuje, że zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Niedrzwica Duża rozpoczyna się rekrutacja uczniów do klasy I na rok szkolny 2021/2022
Zgłoszenia kandydatów/ Wnioski o przyjęcie można pobrać w sekretariacie lub ze strony szkoły
Należy je złożyć w sekretariacie od 1 marca 2021r. do 9 marca 2021.
Już przeminął czas choinki - czas wysyłać Walentynki !
Już przeminął czar choinki - czas wysyłać Walentynki !
Zrób - Walentynkową kartkę dla kolegi lub koleżanki , którą lubisz i wrzuć ją, do klasowej - Walentynkowej skrzynki , a Twoją Walentynkę ze względu ma zachowanie odpowiedniego dystansu - dostarczy w tym roku klasowy listonosz Walenty już w poniedziałek po Dniu Świętego Walentego.
To ja Twoja kartka Walentynkowa !
I tak w poniedziałek 15 lutego 2021 roku zaraz po Dniu Świętego Walentego - wszystkie Walentynki znajdą swoich Adresatów. W dniu świętego Walentego,
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się w tym dniu złościć,
bo oto nadchodzi dzień przyjaźni i miłości.
Uczniowie klas I-IIIw tym dniu wykonywali Walentynki, odkodowywali zakodowane karty pracy, układali walentynkowe serduszka na macie do kodowania oraz na wirtualnych matach. Czytali opowiadania , rozmawiali na temat tajemnicy korespondencji. Obdarowywali się nawzajem walentynkami. Uczniowie klasy III c przeprowadzili też - Walentynkowy eksperyment. Ten naukowy eksperyment z tzw. chodzącą wodą w kształcie walentynkowego serca to zabawny i łatwy sposób na zaangażowanie dzieci w naukę, rozwijający MIŁOŚĆ do nauki. Pokazał im, jakie jest działanie kapilarne, a rezultaty były natychmiastowe. Eksperyment pokazał jak przemieszcza się woda, dzięki procesowi zwanemu działaniem kapilarnym - jak woda przepływa przez małe szczeliny powietrzne w ręcznikach papierowych, które działają jak rurki łączące nasze pojemniki, a mieszające się w nich kolory, przypomniały im barwy podstawowe i pochodne. Uczniowie eksperymentowali, barwy ze sobą mieszali i swoje działania obserwowali. Były tez "Walentynkowe podchody z tabliczką mnożenia, w których każdy uczeń miał możliwość swoich umiejętności sprawdzenia - bycia Mistrzem matematyki !
Dodane przez Nauczyciel dnia lutego 05 2021 20:12:58
Kodujemy i programujemy , wyznaczamy zadania - oto są nowe wyzwania !
Uczniowie klasy III c - Nowy Rok witali, kolorowanki malowali i wirtualne fajerwerki odpalali ! Uczniowie pracowali z aplikacją Quivier, malowali kolorowanki, a dzięki aplikacji – ich rysunki ożywały w 3D, wykonywały zadania, tworzyły gry, a przede wszystkim podczas zajęć - świetnie się bawili. W ramach koła poznali Genibota i jego możliwości, tworzyli kody jego działalności. Programowali mu zdania do wykonania za pomocą kart oraz tabletów. Budowali trasy i programowali zadania do pokonania. Tworzyli muzykę za pomocą kart muzycznych.
Dodane przez Nauczyciel dnia lutego 05 2021 20:03:27
9 lutego 2021 roku obchodzić będziemy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem!", więc bądźmy aktywni, działajmy w sieci ale też twórzmy kulturę szacunku w sieci. !
Przyłącz się i Ty - bądź świadomym użytkownikiem bezpiecznej sieci - tego oczekują od Ciebie - wszystkie dzieci !
Jak wynika z hasła tegorocznej edycji, tym razem eksperci ds. cyberbezpieczeństwa koncentrują się nie tylko na ochronie prywatności, ale też na kulturze i szacunku w sieci. Tym samym podkreślany jest fakt, że dialog w Internecie to aktualnie fundament komunikacji międzyludzkiej.
Głośno jest ostatnio o hejcie i rozmaitych formach cyberprzemocy – choć może się wydawać, że problem dotyczy tylko szeroko pojętych celebrytów, w rzeczywistości mierzą się z nim także zwykli użytkownicy: często dzieci (niejednokrotnie będące ofiarami innych młodych ludzi). Więc przestrzegajmy wszyscy Net etykiety, żeby nikt nie czuł się szykanowany i poniżany, abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie w sieci.
Hasło obchodów z lat poprzednich „Twórz, łącz się i udostępniaj z szacunkiem: lepszy Internet zaczyna się od Ciebie” - jest aktualne nadal pod wspólnym hasłem "Działajmy razem" czyli razem twórzmy Bezpieczny Internet, hasło to zwraca nam uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania - w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
Przyłącz się i Ty - bądź świadomym użytkownikiem bezpiecznej sieci - tego oczekują od Ciebie - wszystkie dzieci !
Przystępując do akcji - jak co roku - chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.
Przystępując do akcji zaplanowaliśmy dla uczniów naszej szkoły cykl lekcji poświęconych bezpieczeństwu w Internecie. Zajęcia będą zrealizowane w klasach I-III z wykorzystaniem materiałów multimedialnych i scenariuszy proponowanych przez organizatorów akcji. Zachęcamy Rodziców do zwrócenia szczególnej uwagi na to, czym interesuje się Wasze dziecko w Sieci. Pomocne będą podane niżej linki do stron DBI.
Każde Twoje wejście do świata Internetu – zostawia ślad.
Bezpieczny Internet = bezpieczne dziecko.
Pamiętaj !
Nigdy nie wiesz - Kto jest po drugiej stronie?Oglądaj i bądź bezpieczny!
Bądź bezpieczny - obejrzyj pozostałe filmiki pod kreską..... Czytaj więcej - Oglądaj i bądź bezpieczny !
Zachęcamy do odwiedzenie stron poświęconych DBI: www.dyzurnet.pl
www.helpline.org.pl
www.sieciaki.p
www.saferinternet.pl
www.dzieckowsieci.pl
www.dbi.pl
OBEJRZYJCIE WIĘCEJ FILMIKÓW POD KRESKĄ I BĄDŹCIE BEZPIECZNI W SIECI !!!!
Obejrzyj pod kreską kreskówki "Owce w Sieci" , których celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z zasobów Internetu. Przypomnij sobie zasady, z lat poprzednich, co można robić korzystąjąc z zasobów Sieci, a czego robić nie należy, bo każdy pozostawiony przez Ciebie ślad - pozostaje na zawsze w Internecie !
Przypomnij sobie zasady z obejrzanych pod kreską filmików i stosuj je świadomie jako uczestnik bezpiecznej sieci !
Dodane przez Nauczyciel dnia stycznia 19 2021 14:28:52
28 stycznia - Międzynarodowy Dzień Lego w naszej szkole
Nazwę Lego przedsiębiorstwo przyjęło w 1934 r. Jest to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „leg godt” (baw się dobrze), natomiast jednym ze znaczeń tego wyrazu po łacinie jest „składam”.
W 1947 przedsiębiorstwo Lego zaczęło produkować zabawki z tworzywa sztucznego. Wielki światowy sukces przyniosły przedsiębiorstwu klocki – cegiełki składane razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadających im gniazd, pozwalające na uzyskiwanie wielu możliwych kombinacji połączeń. Pierwszy rodzaj klocków wyprodukowany został w 1949 roku, w ciągu następnych lat przedsiębiorstwo stopniowo poszerzało asortyment. Sposób łączenia klocków został opatentowany 28 stycznia 1958. Począwszy od lat 60. XX w., zestawy klocków Lego umożliwiają budowę miast z modelami między innymi: domów, samochodów, zawierały także figurki mieszkańców. W 1975 roku w zestawach pojawiły się pierwsze proste minifigurki (zob.: Ludzik Lego), a obecną formę minifigurek z ruchomymi częściami ciała przybrały od 1978 roku i są nie zmienione pod względem konstrukcyjnym do chwili obecnej[2]. Asortyment produkowanych zabawek wciąż się powiększa, obejmując produkty przeznaczone dla różnych grup wiekowych.
Dodane przez Nauczyciel dnia stycznia 19 2021 14:28:29
To akcja czytelnicza, w której zapraszamy do udziału uczniów z klas II-III z okazji powrotu do nauki stacjonarnej. Akcja jest formą zabawy dla uczniów, do której zapraszamy także rodziców.
Akcja jest formą miłego powitania przez bibliotekę wracających uczniów.
A jaki jest przebieg akcji?
Uczniowie otrzymują bilety powrotne do biblioteki, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda.
Uczeń wraz z rodzicami przypomina sobie książki, które czytał z różnych kategorii i je skreśla. Następnie nauczyciel bibliotekarz kasuje dziurkaczem (lub zaznacza w inny sposób) odpowiednie pola biletu. Jeżeli któreś ikonki pozostają nieskasowane, zachęcamy do wypożyczenia książek z danej kategorii.
Akcji patronuje czasopismo „Biblioteka w Szkole”.
Pod kreską czytaj więcej : List do Rodziców !
Dodane przez Nauczyciel dnia stycznia 19 2021 14:28:21
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Nauczyciel 19 grudnia 2007 15:29:27 Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.