Sukcesy sportowe naszych uczennic - w tenisie stołowym
W dniu 25 października 2016 roku w naszej szkole odbyły się Gminne zawody w tenisie stołowym. Uczennice naszej szkoły zajęły wysokie miejsca i tak:
Amelia Dobrowolska z klasy III b- zajęła I miejsce
Klaudia Poleszak z klasy III c - zajęła III miejsce
Kolejnym etapem, w którym uczennice brały udział to – eliminacje do powiatu, w których:
Klaudia Poleszak z klasy III c - zajęła II miejsce
Amelia Dobrowolska z klasy III b - zajęła III miejsce
Następnym etapem były eliminacje powiatowe w dniu 7 listopada 2016 roku w Krzczonowie, podczas których Amelia Dobrowolska z klasy III b - zajęła II miejsce i zakwalifikowała się na zawody rejonowe w Dzwoli, które odbyły się 15 listopada 2016 roku – tam zajęła VIII miejsce.Brawo!
Gratulujemy !
Dodane przez Nauczyciel dnia listopada 20 2016 18:59:53
KONCERT '' W RYTMIE NADZIEI '' DLA MARTYNKI I MATEUSZKA
20 listopada 2016 roku odbył się w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej KONCERT '' W RYTMIE NADZIEI '' DLA MARTYNKI I MATEUSZKA. Uczniowie klasy III c, pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Paluch zabawiali widzów piosenką - "Bo co może? Co może mały człowiek - taki jak ja i taki jak Ty? a okazało się, że razem możemy tak wiele!
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, organizacjom oraz instytucjom, które włączyły się w organizację koncertu charytatywnego pt. „W rytmie nadziei", na rzecz Martynki Kurek i Mateuszka Mianowanego. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali przedmioty na aukcję i kiermasz! Dziękujemy również wszystkim licytującym i kupującym te wspaniałe rzeczy! Na koniec dziękujemy wszystkim tym, którzy byli z nami tego szczególnego dnia!
Kwota jaką zebraliśmy podczas koncertu wynosi 21 191,25 złotych!
Dodane przez Nauczyciel dnia listopada 16 2016 18:41:07
Wszystkim życzliwym, nie tylko z klas I-III - w Dniu ich święta,
Samorządzik składa życzenia , bo o nich pamięta.
Wszystkiego najlepszego koleżanko i kolego!
Bądź życzliwy w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!
Samorządzik klas I-III.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to święto, które od kilku lat jest obchodzone na całym świecie. Dzień ten przypada co roku w dniu 21 listopada. Jak je obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.
Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. Przyłączmy się do święta. Prześlijmy sobie pozdrowienia. Wszyscy - wszystkim.
Zapraszamy Was wszystkich - Samorządzik klas I-III.
Czytaj więcej pod kreską....
Dodane przez Nauczyciel dnia listopada 16 2016 18:27:34
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak
"W chwili, w której umiera w nas dziecko, zaczyna się starość...”
20 listopada br. przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Ustanowienie 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka ma przypominać szczególną rolę Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.
Jak wskazano w uchwale, to nasz kraj był inicjatorem uchwalenia konwencji - najważniejszego na świecie dokumentu chroniącego prawa dzieci. "Jako Polacy jesteśmy dumni z faktu, że to właśnie nasz kraj w 1978 r. przedstawił jego projekt i zaproponował Komisji Praw Człowieka ONZ jego uchwalenie. Był to niewątpliwie jeden z największych polskich sukcesów na arenie międzynarodowej".
W wystąpieniu podczas II czytania projektu Uchwały - Rzecznik p. Marek Michalak podkreślił, że chciałby, żeby każdy z 365 dni był dniem dziecka i dniem praw dziecka. Rekomendując przyjęcie uchwałypowiedział, że intencja uchwały jest symboliczna, a uchwała ma zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat. Przekonywał, że aby lepiej przestrzegać praw dzieci, trzeba je lepiej znać.
List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka
Wielce Szanowni Państwo!
20 listopada w Polsce – po raz trzeci w historii – obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ciągu całego roku nie ma lepszego momentu, aby mocniej niż zwykle upominać się o poszanowanie praw najmłodszych oraz uznanie ich podmiotowości. To dzień, w którym wyjątkowego znaczenia nabiera proste pytanie zadane dziecku: „Które prawo jest dla Ciebie najważniejsze?”
To pytanie, które ma wartość tysiąca prezentów i jest kluczem otwierającym drzwi do świata pełnego tajemnic – świata dziecka, z którym nie wszystkim dorosłym jest po drodze, świata, który nierzadko przegrywa z codziennymi obowiązkami i zwyczajnym brakiem czasu. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to najlepsza chwila, aby tego klucza użyć.
Z ogromną dumą obserwuję jak z każdym rokiem, w całym kraju przybywa listopadowych inicjatyw upowszechniających prawa dziecka. Cieszę się przede wszystkim, że ich autorami są wspólnie – dzieci i dorośli. W przedszkolach i szkołach uważnie analizowane są przepisy Konwencji o prawach dziecka, przypominane są ponadczasowe myśli Janusza Korczaka, ale przede wszystkim ze szczególną uwagą słucha się tego, co dzieci chcą powiedzieć. To wyraźny sygnał, że międzypokoleniowy dialog poświęcony elementarnym wartościom, leżącym u podstaw człowieczeństwa jest rzeczywistością.
Bez wątpienia – 20 listopada to święto dzieci i dorosłych. Czas uśmiechu, refleksji, rozmów o dziecięcych potrzebach, troskach i doskonały moment na zadanie niezadanych dotychczas pytań. Z całego serca życzę wszystkim dzieciom i dorosłym, aby w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka znaleźli na nie tylko te właściwe odpowiedzi.
Z wyrazami szacunku - Marek Michalak
Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. Rzecznikiem praw dziecka w Polsce jest p. Marek Michalak.
Prawa dziecka Dziecko ma prawo do:
- wychowywania się w rodzinie,
- adopcji,
- oświaty i nauki,
- kultury, wypoczynku i rozrywki,
- ochrony zdrowia i opieki medycznej,
- wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu,
- dostępu do informacji,
- ochrony przed wyzyskiem i poniżającym traktowaniem (prawo do nietykalności osobistej),
- prywatności,
- równości.
Prawa socjalne dziecka:
- prawo do zabezpieczenia socjalnego,
- prawo do możliwie najwyższego poziomu ochrony zdrowia,
- prawo do odpowiedniego standardu życia,
- prawo do wypoczynku, czasu wolnego, rozrywki i zabawy.
W Polsce najważniejszymi aktami prawnymi gwarantującymi prawa dziecka są: Konstytucja RP, Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka.
Więcej informacji na stronie www.brpd.gov.pl
„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie” Paulo Coelho
Dodane przez Nauczyciel dnia listopada 16 2016 18:17:12
SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI uczniów klas I - VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbędzie się w poniedziałek,14 listopada 2016 roku wg porządku:
- godz. 16.45 – zebranie ogólne /sala gimnastyczna/;
- ok. godz. 17.15 - spotkania z wychowawcami.
Zapraszamy
Wszyscy nauczyciele do dyspozycji rodziców do godz.18.00
Przydział sal:
klasa I a - sala nr 2 / stara szkoła/
klasa I b - sala nr 1 / stara szkoła/
klasa II a - sala nr 12
klasa II b- sala nr 13
klasa II c - sala nr 14
klasa III a - sala nr 31
klasa III b - sala nr 11
klasa III c - sala nr 17
Dodane przez Nauczyciel dnia listopada 10 2016 18:19:41
Apel z okazji 11 listopada przygotowali Uczniowie klasy V b, pod kierunkiem p. Magdaleny Oleszek. Uroczystość uświetniły występy chóru szkolnego pod kierunkiem p. Barbary Pałki.
Dodane przez Nauczyciel dnia listopada 10 2016 18:17:50
W październiku i listopadzie 2016 roku nasza szkoła już po raz trzeci sadziła cebulki żółtych krokusów, biorąc udział w kolejnej edycji Ogólnoświatowego Projektu Krokus. Uczniowie naszej szkoły - w ramach projektu - posadzili 340 cebulek kwiatowych. Wychowawcy przeprowadzili lekcje poświęcone problematyce Holokaustu, połączone z sadzeniem krokusów przy szkole. Kiedy zakwitną, będą upamiętnieniem dzieci, które poniosły śmierć w obozach koncentracyjnych.
Najważniejszym celem projektu jest poruszenie w szkole, już po raz kolejny, tematu Holokaustu, nietolerancji i uprzedzeń.
Uczniowie klas I-III sadząc krokusy, upamiętnili rówieśników różnych narodowości, ofiary zagłady.Dzieci, które zginęły w obozach koncentracyjnych, na zawsze zostaną w naszych sercach, a żółte krokusy, które znów wiosną zakwitną przed naszą szkołą i będą nam o nich przypominać.
Wiosną znów zakwitną - ku ich pamięci ...
Dodane przez Nauczyciel dnia listopada 10 2016 17:51:28
W Megamisję gramy i wesoło w świetlicy czas spędzamy, a do tego super nagrody zdobywamy!
Już od września 2016 roku bierzemy udział w Mega Misji z ORANGE - W naszej świetlicy czas miło płynie .....
MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole
MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich i nasza MegaMisja.
W roku szkolnym 2016/17 w naszej świetlicy, we współpracy z Fundacją Orange, prowadzony jest program Megamisja. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Staramy się doprowadzić do tego, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. Zajęcia prowadzone są w ciągu 2-4 godzin w tygodniu i uczestniczą w nich kilkuosobowe grupy dzieci, które w tych godzinach są na świetlicy. W ramach programu Fundacja Orange przyznaje aktywnym świetlicom nagrody. Nasza świetlica otrzymała już zestaw materiałów plastycznych do pracy twórczej, gry, książki oraz tablet Lenovo. Kolejna nagroda-niespodzianka jest w drodze.
Program Megamisji realizują z uczniami ze świetlicy nauczyciel p. Andrzej Gandecki oraz p. Agnieszka Rudzka - nauczyciel wspomagający.
Dodane przez Nauczyciel dnia listopada 10 2016 17:44:33
I miejsce w XIV Powiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej
5 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Krężnicy Jarej odbył się XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Starostwa Powiatowego w Lublinie, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Wójta Gminy Niedrzwica Duża.
W kategorii klas I-III soliści - Julia Onyszko z klasy III a - zajęła I miejsce. Uczennicę przygotowała p. Barbara Niezgoda i p. Barbara Pałka.
Gratulujemy !
Dodane przez Nauczyciel dnia listopada 09 2016 18:10:04
Dnia 3 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z policjantem asp . szt. Mariuszem Kuną, który przedstawił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie klasy II c, pod kierunkiem p. Bożeny Rejniak, tańcem i piosenką wprowadzili nas w jesienny czas, który wcale nie musi być smutny i ponury. Uczniowie klasy II b, pod kierunkiem p. Jolanty Majewskiej przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie klas I-III układali rymowanki na temat "Bezpieczeństwa na drodze", a zwycięskie prace zaprezentowano podczas spotkania z policjantem. Uczniowie klas I - otrzymali odblaski, aby byli widoczni i bezpieczni poruszając się po drogach.
Dziękujemy!
Dodane przez Nauczyciel dnia listopada 06 2016 10:59:30
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Nauczyciel 19 grudnia 2007 15:29:27 Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.