Zakładka klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Kwietnia 22 2025 04:27:32
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 545
Najnowszy Użytkownik: Gosia
kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Imieniny
Jestem małym czytelnikiem i podzielę się z Tobą swoim Pamiętnikiem ...
Daj innym radości chwileczkę i skompletuj z nami małą biblioteczkę !

Uczniowie klas I-III biorą udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa - uczniowie głośno czytają książki podczas zajęć oraz przynoszą do szkoły swoje książki, które już przeczytali, aby zachęcić innych do ich przeczytania. Darując książki, które im się bardzo podobały, chcą , aby ich rówieśnicy - również je przeczytali i poznali ciekawe przygody bohaterów książek dla dzieci. Każdy może zabrać do domu książkę, przeczytać ją i w zamian przynieść inną, którą ma w domu, aby inni koledzy i koleżanki mogli również ja przeczytać. Na korytarzu starej szkoły oraz w świetlicy szkolnej, gdzie stoją tzw. skrzynki książek "Podaruj książkę" - możemy składać książki, które mamy w domu, aby inni mogli poznać ciekawe historie, przeżyć nowe przygody i zachęcić innych do aktywnego czytania.

Bądź aktywnym czytelnikiem, pożyczając książkę innym - stajesz się małym bibliotekarzem, podziel się przeczytanym egzemplarzem, a ktoś inny wdzięczność Ci okaże !




Czytaj z nami ! Serdecznie zapraszamy! Samorządzik klas I-III.

Czytaj więcej - pod kreską ...

Występ uczniów klasy III a na Gminny Dniu Seniora i Jubileuszu Złotych Godów w gminie Niedrzwica Duża
Dnia 13 listopada 2015 roku - Uczniowie klasy III a - zaprezentowali 3 utwory muzyczne. Piosenką "Orkiestry dęte" wprowadziła zebranych w klimat uroczystości. Następnie Julia Onyszko zaśpiewała wojskową piosenkę " Bo w piechocie fajno jest"oraz Amelia Machaj zadebiutowała w utworze "Najmniejsza piosenka"

Wychowawca- Barbara Niezgoda



Mamy drugi tablet na świetlicę - jako nagroda w kolejnym etapie Megamisji !
W Megamisję gramy i wesoło w świetlicy czas spędzamy, a do tego super nagrody zdobywamy!

Już od września 2016 roku bierzemy udział w Mega Misji z ORANGE - W naszej świetlicy czas miło płynie .....

MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich i nasza MegaMisja.




W roku szkolnym 2016/17 w naszej świetlicy, we współpracy z Fundacją Orange, prowadzony jest program Megamisja. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Staramy się doprowadzić do tego, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. Zajęcia prowadzone są w ciągu 2-4 godzin w tygodniu i uczestniczą w nich kilkuosobowe grupy dzieci, które w tych godzinach są na świetlicy. W ramach programu Fundacja Orange przyznaje aktywnym świetlicom nagrody. Nasza świetlica otrzymała już zestaw materiałów plastycznych do pracy twórczej, gry, książki oraz tablet Lenovo. Kolejna nagroda-niespodzianka jest w drodze.

Program Megamisji realizują z uczniami ze świetlicy nauczyciel p. Andrzej Gandecki oraz p. Agnieszka Rudzka - nauczyciel wspomagający.

Ciąg dalszy sukcesów Amelii Dobrowolskiej z klasy III b
Uczennica klasy III b - Amelia Dobrowolska zajęła I miejsce w X Mikołajkowym Tenisie Stołowym Diecezji Lubelskiej w Bełżycach, w kategorii IV - dzieci młodszych.

Gratulujemy !


Wycieczka uczniów klas I - do Zbrojowni w Sandomierzu i Fabryki bombek w Nowej Dębie
Dnia 29 listopada 2016r /wtorek/ 42 uczniów klas pierwszych Ia i Ib wraz z wychowawcami wyjeżdżało na wycieczkę do fabryki bombek w Nowej Dębie i Sandomierza.
W fabryce bombek zapoznano nas z ekspozycją choinek bożonarodzeniowych w różnych stylach, m. in. amerykańskim, wiktoriańskim, francuskim, regionalnym polskim.
Wielkie wrażenie zrobiła na nas wystawa bombek z różnych epok, w różnych stylach i formach, przepięknie zdobionych. Zapoznano nas z techniką zdobienia bombek w dekoratorni. Bombki były ręcznie malowane, zdobione różnymi kolorami brokatu.
Mieliśmy okazję wypróbowania swoich zdolności manualnych biorąc udział w warsztatach plastycznych. Każdy uczestnik wycieczki wykonał bombkę według własnego pomysłu.
Na koniec mogliśmy zrobić zakupy w samoobsługowym sklepiku ozdób choinkowych. Bombki nie były tanie, ale wybór duży i przepiękne wykonanie warte każdej ceny.
Każdy z nas znalazł coś dla siebie. Następnie pojechaliśmy do Sandomierza.
Tam zwiedziliśmy, urokliwe w scenerii zimowego wieczoru, Stare Miasto położone wysoko na wzgórzu. Podziwialiśmy historyczne kamieniczki oraz Ratusz. Na koniec dotarliśmy na lekcję historii do Zbrojowni rycerskiej.
Rycerz opowiedział nam o dawnych sztukach walki, o rycerskim rynsztunku. Był pokaz broni, zbroi rycerskiej, tatarskiej. Poznaliśmy regionalne legendy. Największą atrakcją była możliwość przebierania się za rycerzy, damy dworu. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domów.


Grazyna Antoń


25 listopada - Dzień Pluszowego Misia


Miękki, puchaty i taki z łatką, 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"



Czytaj więcej - pod kreską ....

24 listopada 2016 roku - andrzejki w naszej szkole


Uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej zapraszamy na ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ
w czwartek, 24 listopada 2016 roku, w godz. 16.00- 19.00.
W programie:

- tańce
- gry i zabawy
- wróżby i przepowiednie.

Biletem wstępu niech będzie : drobny dar w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” - przynosimy (np. żywność trwałą, słodycze - czekoladę, batoniki, maskotki, materiały piśmiennicze, środki czystości, itp.)


Serdecznie zapraszamy na Samorządzik klas I-III

W czwartek 24 listopada 2016 roku, uczniowie klas I-VI bawili się na wspólnej imprezie andrzejkowej. Przedstawiciele Samorządu udekorowali salę, zaś przedstawiciele Samorządziku klas I-III przygotowali dla wszystkich moc atrakcji. Były między innymi wróżby, konkursy, zabawy i oczywiście tańce. Dziękujemy paniom kucharkom za przygotowanie napojów i obsługę,a pani Iwonie Konecznej dziękujemy za piękne wytwory z balonów - Dziękujemy!

Najbardziej cieszy jednak ogromne zaangażowanie uczniów w akcję Pomóż dzieciom przetrwać zimę - najważniejszy punkt andrzejkowego programu. Zebrano bardzo dużo darów dla potrzebujących dzieci, za co serdecznie wszystkim dziękujemy! A zebranymi darami - dzieci obdarujemy!






Sukcesy sportowe naszych uczennic - w tenisie stołowym
W dniu 25 października 2016 roku w naszej szkole odbyły się Gminne zawody w tenisie stołowym. Uczennice naszej szkoły zajęły wysokie miejsca i tak:

Amelia Dobrowolska z klasy III b- zajęła I miejsce

Klaudia Poleszak z klasy III c - zajęła III miejsce

Kolejnym etapem, w którym uczennice brały udział to – eliminacje do powiatu, w których:

Klaudia Poleszak z klasy III c - zajęła II miejsce

Amelia Dobrowolska z klasy III b - zajęła III miejsce

Następnym etapem były eliminacje powiatowe w dniu 7 listopada 2016 roku w Krzczonowie, podczas których Amelia Dobrowolska z klasy III b - zajęła II miejsce i zakwalifikowała się na zawody rejonowe w Dzwoli, które odbyły się 15 listopada 2016 roku – tam zajęła VIII miejsce. Brawo!


Gratulujemy !

KONCERT '' W RYTMIE NADZIEI '' DLA MARTYNKI I MATEUSZKA
20 listopada 2016 roku odbył się w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej KONCERT '' W RYTMIE NADZIEI '' DLA MARTYNKI I MATEUSZKA. Uczniowie klasy III c, pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Paluch zabawiali widzów piosenką - "Bo co może? Co może mały człowiek - taki jak ja i taki jak Ty? a okazało się, że razem możemy tak wiele!



Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, organizacjom oraz instytucjom, które włączyły się w organizację koncertu charytatywnego pt. „W rytmie nadziei", na rzecz Martynki Kurek i Mateuszka Mianowanego. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali przedmioty na aukcję i kiermasz! Dziękujemy również wszystkim licytującym i kupującym te wspaniałe rzeczy! Na koniec dziękujemy wszystkim tym, którzy byli z nami tego szczególnego dnia!

Kwota jaką zebraliśmy podczas koncertu wynosi 21 191,25 złotych!



21 listopada - Dzień życzliwości


Wszystkim życzliwym, nie tylko z klas I-III - w Dniu ich święta,
Samorządzik składa życzenia , bo o nich pamięta.

Wszystkiego najlepszego koleżanko i kolego!

Bądź życzliwy w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!


Samorządzik klas I-III.



Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to święto, które od kilku lat jest obchodzone na całym świecie. Dzień ten przypada co roku w dniu 21 listopada. Jak je obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.



Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. Przyłączmy się do święta. Prześlijmy sobie pozdrowienia. Wszyscy - wszystkim.



Zapraszamy Was wszystkich - Samorządzik klas I-III.

Czytaj więcej pod kreską....

20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak




"W chwili, w której umiera w nas dziecko, zaczyna się starość...”

20 listopada br. przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Ustanowienie 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka ma przypominać szczególną rolę Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.

Jak wskazano w uchwale, to nasz kraj był inicjatorem uchwalenia konwencji - najważniejszego na świecie dokumentu chroniącego prawa dzieci. "Jako Polacy jesteśmy dumni z faktu, że to właśnie nasz kraj w 1978 r. przedstawił jego projekt i zaproponował Komisji Praw Człowieka ONZ jego uchwalenie. Był to niewątpliwie jeden z największych polskich sukcesów na arenie międzynarodowej".

W wystąpieniu podczas II czytania projektu Uchwały - Rzecznik p. Marek Michalak podkreślił, że chciałby, żeby każdy z 365 dni był dniem dziecka i dniem praw dziecka. Rekomendując przyjęcie uchwałypowiedział, że intencja uchwały jest symboliczna, a uchwała ma zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat. Przekonywał, że aby lepiej przestrzegać praw dzieci, trzeba je lepiej znać.

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Wielce Szanowni Państwo!

20 listopada w Polsce – po raz trzeci w historii – obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ciągu całego roku nie ma lepszego momentu, aby mocniej niż zwykle upominać się o poszanowanie praw najmłodszych oraz uznanie ich podmiotowości. To dzień, w którym wyjątkowego znaczenia nabiera proste pytanie zadane dziecku: „Które prawo jest dla Ciebie najważniejsze?”

To pytanie, które ma wartość tysiąca prezentów i jest kluczem otwierającym drzwi do świata pełnego tajemnic – świata dziecka, z którym nie wszystkim dorosłym jest po drodze, świata, który nierzadko przegrywa z codziennymi obowiązkami i zwyczajnym brakiem czasu. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to najlepsza chwila, aby tego klucza użyć.

Z ogromną dumą obserwuję jak z każdym rokiem, w całym kraju przybywa listopadowych inicjatyw upowszechniających prawa dziecka. Cieszę się przede wszystkim, że ich autorami są wspólnie – dzieci i dorośli. W przedszkolach i szkołach uważnie analizowane są przepisy Konwencji o prawach dziecka, przypominane są ponadczasowe myśli Janusza Korczaka, ale przede wszystkim ze szczególną uwagą słucha się tego, co dzieci chcą powiedzieć. To wyraźny sygnał, że międzypokoleniowy dialog poświęcony elementarnym wartościom, leżącym u podstaw człowieczeństwa jest rzeczywistością.

Bez wątpienia – 20 listopada to święto dzieci i dorosłych. Czas uśmiechu, refleksji, rozmów o dziecięcych potrzebach, troskach i doskonały moment na zadanie niezadanych dotychczas pytań. Z całego serca życzę wszystkim dzieciom i dorosłym, aby w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka znaleźli na nie tylko te właściwe odpowiedzi.

Z wyrazami szacunku - Marek Michalak

Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.
Rzecznikiem praw dziecka w Polsce jest p. Marek Michalak.

Prawa dziecka
Dziecko ma prawo do:
- wychowywania się w rodzinie,
- adopcji,
- oświaty i nauki,
- kultury, wypoczynku i rozrywki,
- ochrony zdrowia i opieki medycznej,
- wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu,
- dostępu do informacji,
- ochrony przed wyzyskiem i poniżającym traktowaniem (prawo do nietykalności osobistej),
- prywatności,
- równości.

Prawa socjalne dziecka:

- prawo do zabezpieczenia socjalnego,
- prawo do możliwie najwyższego poziomu ochrony zdrowia,
- prawo do odpowiedniego standardu życia,
- prawo do wypoczynku, czasu wolnego, rozrywki i zabawy.

W Polsce najważniejszymi aktami prawnymi gwarantującymi prawa dziecka są:
Konstytucja RP, Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka.

Więcej informacji na stronie www.brpd.gov.pl

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie” Paulo Coelho



Strona 69 z 139 << < 66 67 68 69 70 71 72 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudnia 2007 15:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-20051402143 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn